ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Úspešný štart programu MIDPOINT

V roku 2010 sa uskutočnil prvý ročník medzinárodného programu dramaturgických workshopov MIDPOINT . Vznik programu iniciovalo päť európskych vysokých filmových škôl – bratislavská VŠMU, pražská FAMU a filmové školy v Lodži, Budapešti a Bukurešti. Cieľom programu je ponúknuť študentom a čerstvým absolventom dramaturgiu ich projektov a podporiť spoluprácu scenáristu, režiséra a producenta pri vývoji filmového projektu.

Realizácia prvého ročníku sa uskutočnila formou dvoch intenzívnych workshopov - v rámci Art Film Fest Trenčianske Teplice a Fresh Film Fest Praha. Náplňou oboch workshopov bola intenzívna práca v skupinách – analýza scenárov, odborné prednášky a master classes s renomovanými filmovými tvorcami so skúsenosťami z Európy a USA (napríklad s Fridrikom Thórom Fridrikssonom, Jimom Starkom – americkým producentom Jima Jarmuscha a dánskou režisérskou hviezdou Christofferom Boe). Na prvý ročník programu MIDPOINT bolo vybraných 14 projektov z 36 prihlásených a workshopov sa zúčastnilo 30 študentov z partnerských filmových škôl.

Na záver druhého workshopu MIDPOINT udelil Cenu za najlepší celovečerný projekt (v hodnote 1500 euro) producentke Barbare Hessovej a scenáristke Barbore Hrínovej z VŠMU v Bratislave za filmový scenár Pred odletom.
Program MIDPOINT bol podporený programom MEDIA, Audiovizuálnym fondom SR, Ministerstvom kultúry ČR a Medzinárodným visegrádskym fondom.

Ďalšia uzávierka pre podanie prihlášok na program MIDPOINT bude 18.3.2011.
Bližšie informácie www.midpointcenter.eu

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex