ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

O pripravovanom životopisnom filme Havel

HAVELTEASER resizeŽivotopisný film Havel prináša príbeh jednej z najvýraznejších postáv česko-slovenskej histórie z disidentského obdobia, keď ešte Václav Havel nebol slávnou osobnosťou. „Portrét štátnika nečakajte,“ sľubuje režisér Slávek Horák.

Čítať celý článok...

Milióny fanúšikov, dva príbehy, jeden šampionát

JonasPahuli resizeSlovensko je hokejový národ. Krajina víťazov Stanleyho pohára a majstrov sveta. Hviezdna generácia je však už na dôchodku a nástupcovia stále neexistujú. Novú nádej priniesli minuloročné domáce majstrovstvá sveta, na ktorých sa zápasy slovenskej reprezentácie po prvý raz konali v Košiciach. Východ tak dostal jedinečnú šancu zapáliť vášeň pre hokej v srdciach mladej generácie fanúšikov.

Čítať celý článok...

Film o Dubčekovi sľubne pokračuje

Lecalogo resizeAndrej Antonio Leca, producent a autor projektu Dubček – sloboda alebo smrť – Ľudská tvár produkčnej spoločnosti Leca Production, oslovil ešte vo februári rakúskeho exprezidenta Heinza Fischera o pomoc v medzinárodných kontaktoch a tiež ako konzultanta filmového projektu o Dubčekovi, ktorý túto úlohu prijal. V týchto dňoch dostal od neho list, ktorom mu oznámil, že prevzal záštitu nad filmovým projektom, ktorého režisérom je svetoznámy režisér Lordan Zavfanović.

Čítať celý článok...

Juraj Jakubisko oslavuje narodeniny pracovne

JurajJakubisko resizeJuraj Jakubisko sa narodil 30. apríla 1938 v Kojšove a v týchto dňoch oslavuje svoje 82. narodeniny. Na veľké oslavy však nemá čas, a to ani teraz, keď sa aktivity drvivej väčšiny filmárov zastavili. Jakubisko totiž aj napriek súčasnej situácii pracuje a dokončuje trikové scény k svojmu novému filmu Perinbaba a dva svety, ktorým nadväzuje na legendárnu rozprávku Perinbaba.

Čítať celý článok...

Dokument Hokejový sen prinesie radosť z hokeja

LacoNagy resizeSlovensko je hokejový národ. Krajina víťazov Stanleyho pohára a majstrov sveta. Hviezdna generácia je však už na dôchodku a nástupcovia neexistujú. Novú nádej priniesli minuloročné domáce majstrovstvá sveta, na ktorých sa zápasy slovenskej reprezentácie po prvý raz konali v Košiciach. Východ tak dostal jedinečnú šancu zapáliť vášeň pre hokej v mladej generácii fanúšikov.

Čítať celý článok...

Padla posladná klapka filmu Sviňa

Klapka resizeAutorka Únosu, jedného z najúspešnejších slovenských filmov v novodobej histórii Mariana Čengel Solčanská a producent mnohých oceňovaných filmov Rudolf Biermann sa spojili, aby adaptovali mimoriadny bestseller, knihu Arpáda Soltésza Sviňa.

Čítať celý článok...

Dobrodružný trikový film o Štefánikovi príde do kín o mesiac

Stefanikovposlednylet resizeMilan Rastislav Štefánik bol predobrazom moderného dobrodruha. A práve na hranách dobrodružného, životopisného, ale aj romantického filmu pre rodiny, sa teraz odohrá jeho životný príbeh na plátne. Cesta do nemožna režiséra Nora Držiaka príde do kín presne o mesiac, 30. októbra 2019, symbolicky v čase pri príležitosti výročia vzniku ČSR.

Čítať celý článok...

Pri filme Stand Up sa držali „zeleného desatora“

Standup resizeFilm Stand Up sa ako prvý slovenský film snaží o „zelené nakrúcanie“. Filmári sa držali „desatora“, teda desiatich jednoduchých pravidiel, ktoré si na začiatku definovali, a to tak vo fáze príprav, produkcie ako aj na placi. Šetrnosť a podpora udržateľnosti sa týkala separovaného odpadu, energií, používania papiera, recyklovania kostýmov a rekvizít a v rámci dopravy uprednostňovali bicykle, MHD a vlaky.

Čítať celý článok...

matures and boys sex