ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

O filme Juraja Nvotu Rukojemník

Rukojemnik resizeDnes je presne rok od prvej klapky nakrúcania nového celovečerného filmu Juraja Nvotu s názvom Rukojemník, ktorý pripravuje  spoločnosť ALEF FILM & MEDIA. Projekt sa nakrúcal 40 dní, počas všetkých ročných období na Slovensku a na ľadovci Kaunertal v Rakúsku. Film je už nakrútený a ukončený je aj zostrih filmu. Rozsiahla a náročná výroba digitálnych trikov a aj ostatné záverečné práce na filme sa blížia ku koncu.

Hudbu k filmu komponuje Ľubica Malachovská Čekovská (autorka hudby k predchádzajúcemu úspešnému filmu Juraja Nvotu - Kruté radosti). Súčasťou kompozície je aj pôvodná skladba na text Milana Lasicu, ktorý ju naspieva so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu.

Rukojemnik 2 resizeSpoluautor scenára Peter Pišťanek pre niekoľkými dňami dokončil knihu s rovnomenným názvom na základe pôvodného scenára filmu, ktorý napísal spoločne s Marianom Urbanom. Kniha má vyjsť na začiatku jesene, ešte pred plánovanou premiérou filmu, ktorý rozpráva príbeh syna komunistického funkcionára a malého rukojemníka rodičov, ktorí emigrovali na Západ v polovici šesťdesiatych rokov minulého storočia. Kamarátstvo, prvé veľké objavy, lásky, súboje znepriatelených bánd a veľké očakávania sú konfrontované s realitou „veľkáčskeho“ sveta. Ťažko pochopiteľná, bizarná až absurdná realita vzťahov a postojov dospelých, labyrint čudných slov, skutkov, prejavov, ale aj také nepochopiteľné úkazy, akými sú pre dieťa politika, emigrácia, ale aj zrada a smrť privedú malého rukojemníka ku grotesknému rozhodnutiu.

Rukojemnik 3 resizeHlavné postavy stvárnili Milan Lasica, Libuše Šafránková a Richard Labuda. Ďalej vo filme uvidíte i skvelých slovenských a českých hercov ako Ondřej Vetchý, Miro Noga, Robo Roth, Alexander Bárta, Szidi Tobias, Slávka Halčáková, Milan Ondrík, Ondřej Malý, Ady Hajdu, Zita Furková a mnohých iných. Veľkým objavom tohto filmu bude určite aj takmer tucet nesmierne talentovaných detských predstaviteľov hlavných detských rolí, pretože príbeh je rozprávaný práve z ich pohľadu, hoci je určený nielen detským divákom, ale aj ich rodičom a starým rodičom, ktorí podobné smutno-smiešne príbehy ako uvidíte vo filme prežili v nedávnej minulosti na vlastnej koži.

Film bude pripravený na distribúciu v slovenských a českých kinách ešte tento rok aj preto, že bol finančne podporený tak slovenským Audiovizuálnym fondom, ako aj Státním fondem kinematografie v Čechách a koproducentmi sú Česká televízia, Rádio a televízia Slovensko, Filmové ateliéry Zlín, UN FILM a Filmpark Production.
Film do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Barracuda Movie už túto jeseň.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex