ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Premiéry slovenských filmov na festivale inakosti

In_Trust_and_Love_resizeDivákov na Filmovom festivale inakosti 2010 čakajú exkluzívne premiéry dvoch slovenských filmov. V piatok 1. 10. sa po prvý raz dostane oficiálne na premietacie plátno dokument Miluj blížneho svojho. Režisérka Vladimíra Hradecká v ňom približuje priebeh bratislavského Dúhového pridu 2010. V premiére uvedú na festivale v sobotu 2. 10. aj nový študentský film Praví chlapi. Režisér Matúš Krajňák vo svojom diele rozpráva o strete a prepletení sveta homosexuality a heterosexuality. Tvorcovia sa osobne zúčastnia aj festivalových projekcií.

Práve na FFi si môžu slovenskí diváci pozrieť aj český dokument S dôverou a láskou od Michala Heza. Tento citlivý a vtipný dokument zachytáva cestu azda najslávnejšieho českého gej páru (producenta Janisa Sidovského a speváka Pavla Vítka) za registrovaným partnerstvom. Film osobne uvedie Janis Sidovský.

FFi sa predstaví aj na multižánrovej akcii Voices Live, ktorá bude 30. 9. o 19.00 v bratislavskom divadle Heineken Tower Stage. Organizátori priblížia návštevníkom akcie históriu festivalu a aktuálny ročník. Na Voices Live vystúpia aj The Uniques a kapela Moustache. Počas večera premietnu krátky film o Pohode 2010.

Filmový festival inakosti ponúkne od 29. 9. do 5. 10. príbehy zo života homosexuálov, bisexuálov a transľudí z 22 krajín. Spolu 55 filmov sa dostane na plátna v štyroch kinosálach v Bratislave. Rovnako ako predošlý rok, dve budú na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU na Svoradovej ulici. Premietať sa bude opäť aj v Palace Cinemas v Auparku a novinkou sú projekcie vo FK Nostalgia.

Bližšie informácie o filmoch možno nájsť na stránke www.ffi.sk. Permanentky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 5 eur.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex