ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Vedenie Cannes oznámilo výber pre festivaly

Aktualitylogo resizeV stretu (3.júna), tak ako sme už infomovali, oznámilo vedenie Festivalu v Cannes (Festival de Cannes), prezident  Pierre Lescure a umelecký riaditeľ Thierry Frémaux,  výber filmov 73. medzinárodného filmového festivalu Cannes, tak ako zvyčajne v UGC Normandie v Paríži.

Pri tejto príležitosti umelecký riaditeľ Thierry Frémaux, predstavil výber oficiálnej sekcie 2020, ktorý pozostáva z 56 snímok. Tieto filmy, ako už vopred avizovali, sa budú môcť uviesť na iných festivaloch, s uvedením, že je to výber filmov z FremauxLescure resizetohtoročného Cannes. Napríklad na festivaloch v Benátkach, San Sebastiane, Tribece a ďaľších, ale len do konca tohto roku.

Pri zozname sa mnohí iste pozastavia pri mnohých slávnych menách, ktorých filmy boli zaradené do súťaže. Nebudeme prekladať názvy, lebo na každom festivale sa filmy uvedú inak a do našej distribúcie prídu s úplne iným názvom.

Predpokladáme, že veľa z nich uvidíme, lebo Slovensko sa prihlásilo do online Marché du film (Filmový trh) a predpokladáme, Sedenievedenia resizeže sa našim distributérom podarí mnohé tituly  kúpiť. Vo výbere sa teda stretneme s takými známymi menami ako Wes Andersen (The Frencch Dispatch), so snímkou francúskeho režiséra Françoisa Ozona (Été 85), ale ja s japonskou režiserkou Naomi Kawase (True Mothers). Nebude chýbať ani Steve McQueen z Veľkej Británie so snímkami Lovers Rock  a Mangrove. A tiež dvaja juhokórejskí tvorcovia Im Sang-Soo (Heaven: To the Land of Happiness) a Yeon Sang-Ho (Penisula). No ani fráncúzska režisérka Maïwenn s filmom ADN. Pozrite si výber filmov, ktorý vedenie festivalu rozdelilo do rôznych kategórii.


VERNÍ

Filmy, ktoré boli v oficiálnom výbere už aspoň raz
 
Fremaux resizeTHE FRENCH DISPATCH, réžia Wes Anderson (USA - 1h43)
 
ÉTÉ 85, réžia  François Ozon (Francúzsko - 1h40)

ASA GA KURU (True Mothers), réžia Naomi Kawase (Japonsko - 2h20)
 
LOVERS ROCK, réžia  Steve McQueen (Veľká Británia - 1h08)
 
MANGROVE, réžia Steve McQueen (Veľká Británia - 2h04)
 
DRUK (Another Round), réžia  Thomas Vinterberg (Dánsko - 1h55), film čoskoro uvedie Film Europe pod názvom Chľast.
 
ADN (DNA), réžia Maïwenn (Alžírsko , Francúzsko - 1h30)
 
LAST WORDS, réžia  Jonathan Nossiter (USA - 2h06)
 
HEAVEN: TO THE LAND OF HAPPINESS, réžia IM Sang-Soo (Južná Kórea - 1h40 )
 
EL OLVIDO QUE SEREMOS (Forgotten we'll be), réžia Fernando Trueba (Španielsko - 2h16)
 
PENINSULA, réžia YEON Sang-Ho (Južná Kórea - 1h54)
 
IN THE DUSK (Au crépuscule), réžia Sharunas BARTAS (Litva - 2h06)
 
DES HOMMES (Home Front), réžia Lucas BELVAUX (Belgicko - 1h40)
 
THE REAL THING, réžia  Kôji Fukada (Japonsko - 3h48)
 
 
NOVÉ OBJAVY
 
PASSION SIMPLE, réžia Danielle Arbid - (Libanon- 1h36)
 
A GOOD MAN, Réžia Marie Castille Mention-Schaar (Francúzsko - 1h47)
 
LES CHOSES QU’ON DIT, LES CHOSES QU’ON FAIT, réžia Emmanuel Mouret (Francúzsko - 2h)
 
SOUAD, réžia Ayten Amin (Égypt - 1h30)
 
LIMBO, réžia Ben Sharrock (Veľká Británia - 1h53)
 
ROUGE (Red Soil), réžia Farid Bentoumi (Francúzsko - 1h26)
 
SWEAT, réžia Magnus Von Horn (Švédsko - 1h40)

TEDDY, réžia Ludovic a Zoran Boukherma (Francúzsko - 1h28)
 
FEBRUARY (Février), réžia  Kamen Kalev (Bulharsko - 2h05)
 
AMMONITE, réžia Francis Lee (Veľká Británia - 2h)
 
UN MÉDECIN DE NUIT, réžia Elie Wajeman (Francúzsko - 1h40)

ENFANT TERRIBLE, réžia Oskar Roehler (Nemecko - 2h14)
 
NADIA, BUTTERFLY, réžia Pascal Plante (Kanada - 1h46)
 
HERE WE ARE, réžia Nir Bergman (Izrael - 1h34)
 
 
JEDEN NÁČRT

SEPTET: THE STORY OF HONG KONG, réžia Ann Hui, Johnnie TO, Tsui Hark, Sammo Hung, Yuen Woo-Ping et Patrick Tam (1h53)
 
 
DEBUTY
 
FALLING, réžia Viggo Mortensen (USA - 1h52)
 
PLEASURE, réžia Ninja Thyberg (Švédsko - 1h45)
 
SLALOM, réžia Charlène Favier (Francúzsko - 1h32)

CASA DE ANTIGUIDADES (Memory House), réžia Joao Paulo Miranda Maria (Brazília - 1h27)
 
BROKEN KEYS (Fausse note), réžia Jimmy Keyrouz (Libanon - 1h30)
 
IBRAHIM, réžia Samir Guesmi (Francúzsko - 1h20)
 
BEGINNING (Au commencement), réžia Déa Kulumbegashvili (Gruzínsko - 2h10)
 
GAGARINE, réžia Fanny Liatard et Jérémy Trouilh (Francúzsko - 1h35)
 
16 PRINTEMPS, réžia Suzanne Lindon (Francúzsko - 1h13)
 
VAURIEN, réžia  Peter Dourountzis (Francúzsko - 1h35)
 
GARÇON CHIFFON, réžia Nicolas Maury (Francúzsko - 1h48)
 
SI LE VENT TOMBE (Should the Wind Fall), réžia Nora Martirosyan (Arménsko - 1h40)
 
JOHN AND THE HOLE, réžia Pascual Sisto (USA - 1h38)
 
STRIDING INTO THE WIND (Courir au gré du vent), réžia WEI Shujun (Čína - 2h36)
 
THE DEATH OF CINEMA AND MY FATHER TOO (La Mort du cinéma et de mon père aussi), réžia Dani Rosenberg (Izrael - 1h40)
 
 
3 DOKUMENTY

EN ROUTE POUR LE MILLIARD (The Billion Road), réžia Dieudo Hamadi (Konžská demokratická republika - 1h30)
 
THE TRUFFLE HUNTERS, réžia Michael Dweck et Gregory Kershaw (USA - 1h24)
 
9 JOURS À RAQQA, réžia Xavier de Lauzanne (Francúzsko - 1h30)
 
 
5 KOMÉDIÍ

ANTOINETTE DANS LES CÉVÈNNES, réžia Caroline Vignal (Francúzsko - 1h35)
 
LES DEUX ALFRED, réžia Bruno Podalydès (Francúzsko - 1h30)
 
UN TRIOMPHE (The big hit), réžia Emmanuel Courcol (Francúzsko - 1h40)
 
L’ORIGINE DU MONDE, réžia Laurent Lafitte (Francúzsko) - debut
 
LE DISCOURS, réžia Laurent Tirard (Francúzsko - 1h27)
 

4 ANIMOVANÉ FILMY

AYA TO MAJO (Earwig and the Witch), réžia Gorô Miyazaki (Japonsko - 1h22)
 
FLEE, réžia Jonas Poher Rasmussen (Dánsko - 1h30)

JOSEP, réžia Aurel (Francúzsko - 1h20) debut
 
SOUL, réžia Pete Docter (USA - 1h30)


 


    
 


 

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex