ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Polnoc v Paríži otvorí festival v Cannes

Midnight-in-Paris_resizeNajnovší film Woodyho Allena Polnoc v Paríži otvorí 11. mája 2011 64. medzinárodný filmový festival v Cannes (Festival de Cannes). Predsedom medzinárodnej poroty bude tohto roku Robert De Niro.

Romantická komédia Woodyho Allena, nakrútená minulé leto v hlavnom meste Francúzska, dala dohromady veľkú medzinárodnú spoločnosť reprezentovanú Owenom Wilsonom, Rachel Mc Adamsovou, Marion Cotillardovou, Kathy Batesovou, Adrienom Brodym, prvou dámou Francúzska Carlou Bruni - Sarkozyovou, Gadom Elmalehom a Léou Seydouxovou. Po Lodýne (Match Point) a Barcelone (Vicky Cristina Barcelona), je to tentoraz Paríž, ktorému tvorca tentoraz venoval svoju pozornosť.

„Polnoc v Paríži je prekrásne vyznanie lásky Parížu“ povedal riaditeľ festivalu Thierry Frémaux. „Je to dielo, v ktorom Woody Allen, prehlbuje pohľad na otázky, ktoré položil vo svojich predchádzajúcich filmoch: náš vzťah k histórii, umeniu, rozkošiam a životu. Vo svojom 41 dlhometrážnom filme odhalil odkiaľ čerpá inšpiráciu."

Producentom filmu je španielska spoločnosť Madiapro, newyorská Gravier Production a distributérom francúzsky Mars Film, ktorý ho okrem premiéry v Cannes uvedú v ten istý deň aj v 400 kinosálach po celom Francúzsku. Organizátori festivalu sa dohodli so svojim partnermi Canal + a Medzinárodnou federáciou francúzskeho filmu o možnosti slávnostný ceremoniál 64. ročníka sledovať naživo, aby si filmoví fanúšikovia mohli vychutnať celý jeho program. Festival potrvá do 22. mája 2011.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex