ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Nová cena na benátskom festivale

benatky_logo_redNajnovší trend vo svetovom filme potvrdzuje etablovanie nového ocenenia, ktoré bude mať premiéru na nadchádzajúcom 66. medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach. Festival v spolupráci s firmou Persol, známym výrobcom módnych slnečných okuliarov, ktorý je po štvrtý rok oficiálnym sponzorom festivalu, ocení najlepší celovečerný stereoskopický, teda 3D film.
Nominované boli snímky Cesta do stredu Zeme, Monštrá vs. Votrelci, Krvavý Valentín, Koralína a svet za tajnými dverami, Jonas Brothers: The 3D Concert Experience, Terra, Doba ľadová 3, Hore a The Hole. Posledný menovaný je najnovším dielom amerického režiséra Joe Danteho, ktorý tohto roku zasadá v hlavnej porote benátskeho festivalu. Thriller sa má do kín dostať až začiatkom budúceho roka a v Benátkach sa uskutoční jeho svetová premiéra.
Organizátori označujú najnovší stereoskopický formát za tretiu revolúciu v kinematografii po zvuku a farbe. Nielenže podľa nich vracia divákov späť do kín, ale posúva i hranice možností filmového jazyka.
Pri príležitosti ceny nazvanej Persol 3-D benátsky festival uvedie dva stereoskopické filmy talianskeho autora Davida Zamagniho Daimon a Cock-Crow. Zamagni je spolu s americkým filmovým historikom Dave Kehrom a kritikom Scottom Foundasom i členom poroty, ktorá rozhodne o prvom držiteľovi 3D ceny.
Share/Save/Bookmark