ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Palace Cinemas má nového majiteľa

palace_cinemasSieť multikín Palace Cinemas zmenila 19. januára majiteľa. Jej kiná v Českej republike, na Slovensku a Maďarsku kúpila konkurenčná spoločnosť Cinema City za 28 miliónov eur. Informuje o tom na svojich stránkach server idnes.cz.

Cinema City tak posilní svoju pozíciu v Českej republike a v Maďarsku a premiérovo vstúpi aj na slovenský trh. Na Slovensku preberie tri multiplexy v Bratislave, štyri v Maďarsku a v Česku pridá ďalších osem k doterajším piatim zariadeniam. Firma vďaka akvizícii výrazne posilní pozíciu na českom trhu a s trinástimi pobočkami sa stane najväčším prevádzkovateľom kín. Spoločnosť s koreňmi v Izraeli pôsobí v Česku od roku 1999. V poradí druhá spoločnosť Cinestar tam má v súčasnosti 11 multikín.

Na Slovensku pôsobila Palace Cinemas od mája 2002 a dosiaľ prevádzkovala v bratislavských nákupných centrách tri multiplexy s 29 kinosálami. Ďalšími prevádzkovateľmi kín u nás je napríklad Continental film, ktorý zastupuje celoslovenskú sieť multiplexov CineMax, a Tatrafilm.

Palace Cinemas vlastní spoločnosť Palace Cinemas (Central Europe) so sídlom v Holandsku. Firmu ovláda private equity investor Argus Capital Partners.

Cinema_CityCinema City, taktiež sídliaci v Holandsku, je najväčším prevádzkovateľom kín v strednej a východnej Európe. Jeho akcie sa obchodujú na varšavskej burze. Výkonný riaditeľ Cinema City International Moshe Greidinger uviedol, že spoločnosť v ďalších rokoch plánuje rozsiahle investície v novo získaných multiplexoch, aby navýšila počet sál s možnosťou digitálnej projekcie, ktorá umožňuje premietanie 3D filmov. „Veríme tiež, že nás táto akvizícia posilní i v oblasti kinoreklamy," dodal.

Na Slovensku patrila kinoreklama vlani podľa mediálnych agentúr k segmentom, ktoré napriek poklesu celkového reklamného trhu rástli. Podiel kinoreklamy na celkovom reklamnom koláči je najmenší spomedzi všetkých mediatypov.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex