ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Art Film Fest láme rekordy

Hodnotenie filmu podľa čitateľov

cinemax_tt_resizeRekordnú návštevnosť zaznamenal prvý víkend na 17. ročníku Art Film Festu v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne.

V sobotu festivalové kiná navštívilo takmer dve tisíc ľudí, a nedeľa trhla absolútny rekord návštevnosti za jeden deň – do festivalových kín zavítalo viac ako tri tisíc ľudí. Návštevnosť Art Film Festu za prvý víkend tak dosiahla skoro polovicu návštevnosti festivalových kín minulého roka.

„Priznám sa, že keď som počul prvé číslo návštevnosti za sobotu, tak som tomu nechcel veriť. Keď som bol totiž na Artfilme pred dvoma rokmi, prešiel som si cez víkend premietacie sály v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne a vtedy tam bolo dosť málo ľudí. A teraz máme za prvé dva dni takmer polovicu minuloročnej účasti návštevníkov v kinách. Je to skvelé číslo,“ hovorí programový riaditeľ Art Film Festu Peter Nágel. „Snažil som sa program poskladať podľa najlepšieho presvedčenia, ale to, akým spôsobom tie filmy naprogramujete, je vždy lotéria. Samozrejme, je veľmi príjemné, keď v nedeľu doobeda nájdete v Trenčianskych Tepliciach plné kino,“ dodáva.
Share/Save/Bookmark