ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Hollywood (TV serial)

Hodnotenie filmu podľa čitateľov

Holly3 resizeSeriál Hollywood by sme snáď s trochou irónie mohli zaradiť do alternatívnej histórie. Nejde o modelovanie dôsledkov volebného víťazstva iného prezidenta ako Rooswelta v seriáli Sprisahanie voči Amerike, ani možné pokračovanie komunistickej vlády v Poľsku v titule 1983. Pre zmenu sledujeme Hollywood v 40. rokoch, naočkovaný všetkými kritériami správnej menšinovej politiky, ktorá  nepochybne spĺňa súčasné požiadavky a je úsmevnou fikciou.

Čítať celý článok...

Modern Love (TV seriál)

Hodnotenie filmu podľa čitateľov

Love8 resizeExistuje množstvo druhov lásky. Romantická, rodičovská, súrodenecká, kamarátska. Komplikovaná, chaotická, trpezlivá, unavujúca, dychberúca. Bez ohľadu na vek, vzhľad, etnikum či okolnosti. Mnohé z veľkých a silných lások ostanú navždy zapadnuté prachom. Nikto sa o nich nikdy nedozvie. A aj keď sú to bežné príbehy bežných ľudí, ktorí majú bežné aj zložitejšie životné osudy, každý z nich je niečím výnimočný.

Čítať celý článok...

Môj príbeh (Becoming)

Hodnotenie filmu podľa čitateľov

Moj8 resizePríbeh o silnej ženskej individualite na pozadí obrovskej udalosti. Aj takto by sa dal opísať dokumentárny film režisérky Nadie Hallgren Môj príbeh, ktorého predlohou bola zbierka memoárov vydaná samotnou prvou dámou spojených štátov amerických. Inšpiratívna postava na pozadí politickej scény Michelle Obama sa počas svojho knižného turné po Amerike stretla s mnohými mladými ľuďmi, prevažne ženami, za účelom výmeny názorov s ich životnými osudmi a skúsenosťami.

Čítať celý článok...

Mythic Quest: Raven's Banquet (TV seriál)

Hodnotenie filmu podľa čitateľov

Podieľať sa na vývoji videohier nie je nič jednoduché a presne o tomto pojednáva komediálny seriál od Apple TV s názvom Banket resizeMythic Quest: Raven's Banquet. Za samotným seriálom stoja tvorcovia podobne ladeného hitu It's Always Sunny in Philadelphia, ktorý sa vysiela nepretržite od roku 2005.

Čítať celý článok...

matures and boys sex