ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

DVD nosiče na Vianočných trhoch

Slovenský filmový ústav (SFÚ) tento rok už po štvrtýkrát ponúka svoje filmové publikácie a DVD nosiče na bratislavských Vianočných trhoch na Františkánskom námestí, ktoré sú otvorené od piatku 19. novembra 2010. V spoločnom predajnom stánku s Divadelným ústavom a Hudobným centrom ponúka svoje staršie i najnovšie edičné produkty. Predajná ponuka je za zvýhodnené ceny.

Úplnou novinkou z edičnej produkcie SFÚ na Vianočných trhoch je monografia Viktor Kubal, ktorej autorom je Rudolf Urc. Druhou novinkou je Filmový kalendár 2011 venovaný filmu Juraja Jakubiska Perinbaba. Súčasťou ponuky je aj najnovšia DVD edícia Zlatá kolekcia slovenských rozprávok, do ktorej patrí päť najlepších rozprávkových príbehov - Perinbaba (r. J. Jakubisko, 1985), Soľ nad zlato (r. M. Hollý, 1982), Mahuliena, zlatá panna (r. M. Luther, 1986), Kráľ Drozdia brada (r. M. Luther, 1984) a Pehavý Max a strašidlá (r. J. Jakubisko, 1987).

Tieto novinky na Vianočných trhoch dopĺňajú ďalšie publikácie, ako napríklad Paľo Bielik a slovenská filmová kultúra od Petry Hanákovej, Ostáva človek – Martin Slivka o významnej osobnosti slovenskej kinematografie a kultúry od trojice autorov Ingrid Mayerová, Rudolf Urc a René Lužica, ďalej Herec Ivan Palúch o slovenskom hercovi svetového formátu od kolektívu autorov, Človek odinakiaľ Ivan Mistrík, ktorú pripravil kolektív autorov, monografie o Jánovi Kadárovi od Václava Maceka a Jurajovi Jakubiskovi od autorskej dvojice Vlastimil Zuska a Peter Michalovič a ďalšie tituly. Filmovú, filmologickú a teoretickú literatúru zastupujú na Vianočných trhoch publikácie Filmový zemepis Viery Langerovej, Rozprávanie o rozprávaní Jeleny Paštékovej, Balkán alebo metafora Jany Dudkovej, Semiotika filmu a problémy filmovej estetiky Jurija M. Lotmana, zborníky textov z česko-slovenskej filmologickej konferencie – Béla Balázs –Chvála filmového umenia (súčasťou ktorého je aj DVD s filmom Boxer a smrť) a Interpretácia a film. Ponuku dopĺňajú aj nové i staršie čísla časopisu pre vedu o filme a pohyblivom obraze Kino-Ikon.

Filmové publikácie SFÚ na Vianočných trhoch dopĺňajú DVD nosiče. Záujemcovia v stánku nájdu DVD z edícií Slovenský film 70. a 60. rokov (I., II.) s výhodnou vianočnou zľavou. Okrem DVD z týchto edícií sa dajú zakúpiť aj DVD s filmom Dušana Hanáka Obrazy starého sveta, výberové DVD Slovenský animovaný film, ako aj výber z tvorby Martina Slivku. V ponuke sú ďalej aj filmy Cesta Magdalény Robinsonovej, Optimista, Pacho, hybský zbojník, tiež všetky tri diely filmu Fontána pre Zuzanu Dušana Rapoša a DVD s filmami Utekajme už ide!, Útek do Budína, Rabaka, a DVD s rozprávkou Soľ nad zlato.

Bonusom ponuky je akcia, vďaka ktorej záujemcovia pri nákupe edičných výstupov SFÚ nad 10 eur získajú zdarma publikáciu Filmové profily autorskej dvojice Renáta Šmatláková a Martin Šmatlák. Predajný stánok SFÚ spojený s predajom produktov z Divadelného ústavu a Hudobného centra je prístupný denne od 10.00 do 19.00 hod.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex