ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Bažant Kinematograf “dokočoval"

Baant_resizeTradičný a divácky obľúbený projekt letného kočovného kina, premietajúceho české a slovenské filmy, Bažant Kinematograf ukončil svoju najdlhšiu cestu po slovenských mestách. Navštívil spolu 35 rôznych miest a lokácií v dvoch trasách od Malaciek po Humenné, od Nových Zámkov po Kysucké Nové Mesto a jeho projekcie navštívilo odhadom 52 000 divákov.

Aj keď pri pohľade z okna sa leto skončilo dávno a akosi predčasne, premietania letného Bažant Kinematografu sa realizovali až do polovice septembra. Jeho prvou zastávkou bol MFF Art Film Fest, kde v Trenčíne a Trenčianskych Tepliciach po prvýkrát oba Bratislava_Kawasakiho_ruza3_resizekinematografy premietali od 19. júna. Posledná projekcia tohtoročného projektu sa uskutočnila v Piešťanoch na MFF Cinematik 15. septembra.

Program väčšiny premietaní Bažant Kinematografu tvorila, podobne ako po minulé roky, kolekcia piatich českých a slovenských celovečerných a piatich krátkych animovaných filmov. Podľa počtu divákov na jednotlivých predstaveniach sa opäť potvrdila veľmi vyrovnaná návštevnoť jednotlivých filmových titulov, malý rozdiel v počte divákov skôr spôsobilo horšie počasie v konkrétny večer, než výrazne vyšší alebo nižší záujem o ten ktorý film. Sumárne tabuľky s celkovým počtom návštevníkov určili nasledujúce poradie filmov: 2 Bobule (10 640), Kawasakiho ruža (10 580), Pokoj v duši (9 830), Líbáš jako Bůh (9 600) a Nestyda (7 320). Najviac prialo počasie a divácka návšteva mestám: Žilina (4 150), Prešov (3 800), Trnava (3 550), Nitra (2 750) a Považská Bystrica (2 610). Z dôvodu nepriaznivého počasia, vetra a slných prehánok s dažďom bolo zrušených celkovo päť premietaní, nerealizované projekcie sa vo väčšine prípadov nahrádzali nasledujúci deň.

Bratislava_Emilia_Vasaryova_Nestyda_resize„Teší ma, že okrem očakávanej návštevnosti diváckych hitov ako Nestyda alebo Líbáš jako Bůh, nezaostali ani náročnejšie a trochuvážnejšie tituly, akými sú Kawasakiho ruža alebo Pokoj v duši. Mimoriadny ohlas sme zaznamenali aj pri premietaní predfilmov slovenskej animovanej, aj keď mladému publiku neznámej, klasiky Jaroslavy Havettovej. Výsledky odhadovanej návštevnosti sú pre mňa opäť príjemným prekvapením, potvrdzujú, že české a slovenské hrané filmy majú na Slovensku stále svoje silné publikum,“ uviedla po vyhodnotení projektu jeho koordinátorka Ľubica Orechovská. Dodáva, že: „Ďakujeme všetkým našim podporovateľom a partnerom na mnohých úrovniach, bez ktorých dlhodobej podpory a ochoty pomôcť, by sa premietania Bažant Kinematografu nedali realizovať. Veľká vďaka patrí všetkým našim divákom, ktorí nám v tradične silných mestách, ale aj na celkom nových zastávkach počas celého leta opäť dokázali, že má zmysel v akcii pokračovať. Oba pojazdné kinematografy sú po úspešnej a doteraz najdlhšej sezóne zazimované a veríme, že sa s prichádzajúcim letom budúceho roka v slovenských mestách opäť objavia.“

Počas tohtoročnej letnej sezóny dva autobusy Škoda RTO s logom Bažant Kinematografu navštívili spolu 35 miest (Piešťany, Trnava, Nové mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Kysucké Nové mesto, Žilina, Martin, Žiar nad Hronom, Nitra, Nové Zámky, Bratislava, Šaľa, Šenkvice, Čachtice, Prievidza, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Kežmarok, Poprad, Bardejov, Svidník, Humenné, Košice, Prešov, Levoča, Spišská Nová Ves, Lučenec, Banská Bystrica, Malacky a Veľký Krtíš), vrátane letných filmových a hudobných podujatí Art Film Fest, Bažant Pohoda, Vrbovské vetry a MFF Cinematik.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex