ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Single Man na Filmovom festivale inakosti

Snimok_obrazovky_2010-09-15_na_17.16.59 Oceňovaný film návrhára Toma Forda Single Man (A Single Man) bude mať slovenskú premiéru na Filmovom festivale inakosti 2010 v Bratislave. Drámu s Colinom Firthom a Julianne Moore v hlavných úlohách uvidia diváci hneď v prvý deň festivalu 29. 9. v FK Nostalgia. Do slovenských kín sa film pritom dostane až v roku 2011. Single Man získal na MFF Benátky 2009 ocenenie Queer Lion a Colin Firth Cenu pre najlepšieho herca. Ide o režisérsky debut Toma Forda, ktorý sa preslávil najmä ako módny tvorca. Dej sa sústredí na muža, ktorý po smrti dlhoročného partnera bojuje s existenčnou krízou.

Počas Filmového festivalu inakosti, ktorý bude prebiehať do 5. 10. v FK 35mm na VŠMU, FK Nostalgia a v Palace Cinemas v Auparku, premietnu aj ďalšie filmové lahôdky. Do programu je zaradený kanadský film Imaginárne lásky (Les amours imaginaires). Poetická snímka režiséra Xaviera Dolana je príbehom o milostnom trojuholníku a neopätovanej láske. Film bol s úspechom uvedený na tohoročnom festivale v Cannes, následne sa objavil v programe takmer všetkých významných svetových filmových festivalov.

Organizátorom sa podarilo získať i americký film Edie a Thea: Príliš dlhé zásnuby (Edie & Thea: A Very Long Engagement) od režisérok Susan Muska a Grety Olafsdottir. Očarujúci a silne emotívny film je inšpiratívnym dielom o sile oddanosti, nehasnúcej príťažlivosti a vzájomnom rešpekte. Na plátne sa počas FFi objaví aj strhujúca dráma Príboj (Contracorriente), ktorej autorom je peruánsky režisér a scenárista Javier Fuentes-León. Hlavnou postavou snímky je rybár Miguel. Okrem svojej ženy, s ktorou čaká dieťa, je zamilovaný aj do maliara Santiaga. Bližšie informácie o filmoch možno nájsť www.ffi.sk. Permanentky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 5 eur.

Ešte pred začiatkom Filmového festivalu inakosti pripravili organizátori premietania slovenských teplých filmov v Košiciach a vo Vrútkach. V sobotu 11., 18. a 25. 9. čakajú návštevníkov klubu Shanghai vo Vrútkach filmy o živote slovenských gejov. Premietania štartujú o 20.30 a vstup je zdarma. Košičania si môžu teplé snímky od slovenských tvorcov pozrieť v klube Marseille. Filmom budú patriť utorky 14. a 21. 9. Začiatok akcie je o 20.00 a vstup je takisto zdarma.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex