ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Ministerkou kultúry bude Natália Milanová

Milanova resizeMinisterkou kultúry v novej vláde bude Natália Milanová z OĽaNO. Oznámil to Igor Matovič na tlačovej besede. Tridsaťsedem ročná pedagogička sa stala poslankyňou parlamentu v januári 2018. Nových ministrov vymenuje prezidentka Zuzana Čaputová v sobotu 21. marca.

V parlamente súčasne zastávala aj post podpredsedníčky výboru pre kultúru a médiá. Pre OĽaNO začala pracovať v roku 2014. V roku 2018 viedla poslanecký prieskum v Audiovizuálnom fonde a vo Fonde na podporu umenia. Medzi oblasti, o ktoré sa zaujíma, patrí napríklad aj ochrana a obnova národných kultúrnych pamiatok, oblasť médií aj financovanie kultúry.

Milanová dlhodobo patrí medzi kritikov ministerky kultúry Ľubice Laššákovej. Kritizovala ju napríklad za chýbajúci zákon o sponzoringu v kultúre, situáciu v SND a priame vymenovanie Vladimíra Antalu za šéfa divadla a takisto aj za nečinnosť pri zákone o ochrane novinárov. Chce preto pripraviť mediálny zákon, ktorý by definoval pojem novinár a zabezpečil lepšiu ochranu novinárov. Plánuje napríklad zvýšiť finančné prostriedky na prevádzku Fondu na podporu umenia z aktuálnych 3,5 percenta spravovaných peňazí na minimálne päť percent. Vyčítala bývalej ministerke, že za dva roky vo funkcii neponúkla žiadnu víziu okrem podpory folklóru. Ministerstvo pod jej vedením označila za bárku na rozbúrenom mori, ktorú nikto neovláda.

Kto je Nátália Milanová ?
Narodila sa 12. 6. 1982. Vyštudovala učiteľstvo z predmetov slovenský jazyk a história. Pre stranu OĽaNO pracuje od roku 2014. Poslankyňou NR SR je od januára 2018. Zastáva aj post podpredsedníčky Výboru pre kultúru a médiá NR SR. Viedla poslanecký prieskum v Audiovizuálnom fonde a vo Fonde na podporu umenia. V parlamente okrem iného iniciovala aj vznik pracovnej skupiny, ktorej cieľom je legislatívna iniciatíva zameraná na podporu dojčenia.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex