ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Bažant Kinematograf v Piešťanoch

Baant_resizeDni Bažant Kinematografu sú túto letnú sezónu už zrátané. Od 10. augusta jeden z autobusov zakotví na svojej poslednej zastávke, na 5. MFF Cinematik v Piešťanoch, a uzavrie tak ôsmy ročník tohto obľúbeného letného filmového projektu. Na medzinárodnom podujatí Bažant Kinematograf odpremieta štyri filmy z nesúťažnej festivalovej sekcie Kinema Choice.

Sekcia Kinema Choice ponúka výber piatich najlepších filmov uvedených v slovenskej distribúcii v prvej polovici tohto roka podľa výberu mladých kritikov serveru Kinema.sk. Do tejto kolekcie sa dostali aj štyri tituly, ktoré v programe piešťanského festivalu uvedie Bažant Kinematograf. Ako prvý sa odpremieta najlepší český film roka 2009, dráma režiséra Marka Najbrta Protektor z obdobia heydrichiády, ktorá je držiteľom šiestich ocenení Český lev. Okrem nej diváci uvidia dobrodružnú a zároveň mystery snímku Bratislava_Kawasakiho_ruza3_resizeTerryho Gilliama Imaginarium Dr. Parnassa na tému ľudskej smrteľnosti. Práve táto snímka je posledným filmom austrálskeho herca Heatha Ledgera, ktorý nečakane zomrel počas jej nakrúcania. Z Bažant Kinematografu sa bude premietať aj najnovší film režiséra Jima Sheridana, dráma z rodinného prostredia Bratia, ktorá je remakeom rovnomenného dánskeho filmu z roku 2004 a projekcie v Piešťanoch uzavrie oceňovaná snímka režiséra Toma McCarthyho Nepozvaný hosť o láske a priateľstve naprieč kontinentmi a o tom, že svet možno začať objavovať v akomkoľvek veku.

5. MFF Cinematik sa koná od 9. do 15. septembra, Bažant Kinematograf počas neho premieta od 10. do 13. septembra. Projekcie sa uskutočnia na Kúpeľnom ostrove o 20.30 hod., v prípade nepriaznivého počasia sa filmy odohrajú v nasledujúci deň o 22.30 hod. v Dome umenia.

5. MFF Cinematik Piešťany / Kúpeľný ostrov / 20.30 hod.
10.9. Protektor, r. Marek Najbrt, 2009
11.9. Imaginarium Dr. Parnassa, r. Terry Gilliam, 2008
12.9. Bratia, r. Jim Sheridan, 2009
13.9. Nepozvaný hosť, r. Tom McCarthy, 2007

Foto: Bažant Kinematograf - Peter Prochazka

Viac informácií o uvedených filmoch na MFF Cinematik nájdete na http://www.cinematik.sk/category/aktualny-rocnik/nesutazne-sekcie/kinema-choice-nesutazne-sekcie-aktualny-rocnik/, viac informácií o projekte Bažant Kinematograf na www.kinematograf.sk.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex