ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Cyprián priletí do Červeného kláštora

Lietajuci_Cyprian_497_resizeTvorcovia filmu Legenda o Lietajúcom Cypriánovi, ktorý mal premiéru v našich kinách pred mesiacom, pripravujú v spolupráci s neziskovou organizáciou CYPRIAN slávnostnú projekciu za účasti tvorcov na mieste nakrúcania filmu. Film sa bude premietať na štvrtom nádvorí Kláštora kartuziánov v obci Červený Kláštor v piatok 10.septembra o 19.00, v prípade nepriaznivého počasia v kine Magura v Spišskej Starej Vsi. Projekcia je verejnosti prístupná a na slávnostný večer sú pozvaní aj obyvatelia z regiónu Zamaguria, ktorí si vo filme zahrali ako komparzisti.

„. S režisérkou Marianou Čengel Solčanskou sme sa na začiatku nakrúcania dohovorili na vzájomnej spolupráci, ústretovosti a podpore vzťahu film - kláštor, vrátane realizácie nápadu premietnuť finálnu verziu filmu v našich autentických priestoroch. Som rád, že sa aj jeho pričinením dozvie o kláštore a „našom Cypriánovi“ celé Slovensko, ale aj susedné Poľsko či Česko. Lietajúci stroj vo veži kostola, kópia herbára a ďalšie zaujímavosti zostali po filmároch v kláštore a určite sa stanú dlhodobou návštevníckou atrakciou kláštorného múzea....“, hovorí Milan Gacík, riaditeľ neziskovej organizácie CYPRIAN, ktorá v úzkej spolupráci s Pamiatkovým úradom SR túto národnú kultúrnu pamiatku prevádzkuje.

Legendu o Lietajúcom Cypriánovi - jediný hraný slovenský film premiérovaný v našich kinách v tomto roku - už videlo vyše 40.000 divákov. O film prejavilo záujem už niekoľko festivalov.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex