ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Môj otec Gulag najlepší

Jan_Antal_resizeNajlepším zahraničným filmom spomedzi 98 súťažných snímok z celého sveta uvedených na MFF dokumentárnych filmov v Poznani sa stal celovečerný dokumentárny film režiséra Fera Palondera Môj otec gulag vyrobený spoločnosťou Trigon Production v koprodukcii STV a s ruským CNF.

Film po ocenení na festivale Jeden svet One World v Bratislave v decembri 2008, v roku svojho vzniku, získal už viacero ocenení na medzinárodných filmových festivaloch v Rusku i v Europe. Pokračovanie príbehu dnes už 58- ročneho Jana Antala, ktorý sa narodil v ruskom gulagu a márne pátra po stope svojho otca, sa po odkrytí nových skutočnosti po uvedení filmu v programe Dvojky STV pripravuje.

Príbeh Jána a jeho matky odhaľuje osud tisícich obetí ruských gulagov. Ani jedno meno nie je jeho vlastné. Nepozná svojho otca, nevie či sa narodil z lásky, alebo z násilia. A nevie, kde je jeho vlasť. Snímka približuje príbeh muža, ktorý sa pred 57 rokmi narodil v sibírskom gulagu nespravodlivo odvlečenej Slovenke. Po prvý raz v živote prichádza na miesta, kde sa narodil a prežil prvé tri roky života. Odchádza na koniec sveta s jedinou otázkou: ” Poznali ste môjho otca?”

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex