ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Bažant Kinematograf v Bratislave

Baant_resizeNa konci augusta patrí Bažant Kinematograf pravidelne nášmu hlavnému mestu. Počas osemročnej histórie projektu si jeho diváci už zvykli na to, že letné prázdniny sa v Bratislave končia práve jeho projekciami. Sú obľúbené a patria k najnavštevovanejším. Tento rok bude Bažant Kinematograf na bratislavskom Hlavnom námestí hosťovať od 26. do 30. augusta, premietať sa začne krátko po zotmení, približne o 20.00 hod. Vstup na projekcie je voľný.

Aj v Bratislave bude jeden z autobusov Bažant Kinematografu premietať päť dní a divákom rovnako ako v ostatných mestách ponúkne filmy z tohtoročnej programovej zostavy. Na úvod sa odpremieta snímka Jana Hřebejka Kawasakiho ruža, druhý Hřebejkov film Nestyda bude bratislavské projekcie uzatvárať. Medzi nimi diváci v Bratislave uvidia českú letnú komédiu 2 Bobule, divácky obľúbený film zo slovenských hôr Pokoj v duši a najnavštevovanejšiu vlaňajšiu českú snímku s Kamilou Magálovou v hlavnej úlohe Líbáš jako Bůh. Organizátori v týchto dňoch pracujú na tom, aby niektoré z titulov prišli uviesť aj tvorcovia, pretože práve tí svojou osobnou účasťou pred projekciami dotvárajú špecifickú atmosféru projekcií Kinematografu pod nočnou oblohou. Keďže premietania v hlavnom meste sa nelíšia od projekcií v ostatných mestách, tak aj bratislavskí diváci uvidia okrem celovečerných snímok i krátke animované predfilmy.

V čase zastávky jedného z autobusov v Bratislave, bude druhý končiť premietania v Lučenci (23. – 26. 8.), odkiaľ poputuje do Banskej Bystrice (27. – 31. 8.). „Bratislavský“ autobus po skončení projekcií v hlavnom meste bude tešiť divákov v Šali (31. 8. – 3. 9.). Celú svoju tohtoročnú trasu už tradične Bažant Kinematograf uzavrie na 5. MFF Cinematik v Piešťanoch (9. – 15. 9.), kde odpremieta filmy z festivalového programu. Zatiaľ najnavštevovanejším titulom Bažant Kinematografu v tejto letnej sezóne je snímka 2 Bobule Vlada Lanného, celková návštevnosť projekcií v prvej polovici cesty sa vyšplhala na 28 170 divákov.

Bratislava / Hlavné nám. / 20.00 hod.
26.8. Kawasakiho ruža / 27.8. 2 Bobule / 28.8. Pokoj v duši / 29.8. Líbáš jako Bůh / 30.8. Nestyda

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex