ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Výkonnou riaditeľkou SFTA sa stala Agata Jeleneková

 Sefta.logo resizeSlovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) prvýkrát vybrala výkonnú riaditeľku, ktorá má pomôcť zviditeľniť a zefektívniť činnosť akadémie. Stala sa ňou producentka a manažérka Agata Jeleneková.

V Slovenskej filmovej a televíznej akadémii vytvorili novú funkciu výkonnej riaditeľky, od ktorej sa očakáva napĺňať poslanie SFTA – zviditeľniť akadémiu a jej projekty ako udeľovanie národných filmových cien Slnko v sieti a prehliadku najlepších filmov Týždeň slovenského filmu. „Veľmi sa z toho teším. Podarilo sa nám vybrať človeka, ktorý má profesionálny background vo filmovom priemysle, pozná prostredie a ľudí a zároveň má aj skúsenosti z mediálneho prostredia a obchodu. Verím, že novovybudovaná pozícia výkonnej riaditeľky bude veľkým prínosom pre našu akadémiu a pomôže jej rozvíjať nové aktivity, ktoré si dáva za cieľ. Som presvedčená, že posilnenie tímu o takéhoto človeka prospeje k popularizácii slovenského filmu,“ povedala Wanda Adamík Hrycová, prezidentka SFTA a producentka.

Agata Jeleneková má pracovné skúsenosti z filmovej a audiovizuálnej oblasti, v ktorej prešla viacerými pozíciami. V spoločnostiach Novinski a Paprika Studios zastrešovala ako výkonná producentka financovanie filmových a audiovizuálnych projektov, zodpovedala za ich technickú aj organizačnú stránku a viedla produkčný tím. Predtým pôsobila ako marketingová manažérka internetového portálu Zoznam.sk. Pohybovala sa aj v televíznej brandži ako špecialistka sponzoringu v TV Markíza a na pozícii obchodnej manažérky pracovala v TA3 a TV JOJ Group. „Je to pre mňa veľká výzva a pevne verím, že s doterajšími skúsenosťami pomôžem zlepšiť fungovanie akadémie. Teším sa na všetky aktivity, ktoré pomôžu rozvíjať slovenskú filmovú tvorbu,“ povedala Agata Jeleneková, výkonná riaditeľka SFTA.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex