ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Nový slovenský film: Skutok sa stal

Skutoksa resizeDnes, dňa 29. apríla si pripomíname výročie smrti Róberta Remiáša, ktorý bol zavraždený pred 23 rokmi. Kauza únosu prezidentovho syna, ako aj vražda Róberta Remiáša, sú traumatickými udalosťami slovenskej spoločnosti, ktoré v nej rezonujú aj v súčasnosti – po zrušení tzv. Mečiarových amnestií.

V septembri 2019 bude do našich kín uvedený nový slovenský dokumentárny film Skutok sa stal režisérky Barbory Berezňákovej, ktorý podáva správu o stave našej krajiny cez životný príbeh a vzťah troch kamarátov - Oskara Fegyveresa, Róberta Remiáša a Petra Tótha. Film sprostredkuje návrat do blízkej minulosti Slovenska cez konkrétny Skutoksa2.jpg resizepríklad najväčšej spoločenskej kauzy deväťdesiatych rokov v optike účastníkov dramatických udalostí. Originálny a vizuálne sugestívny pohľad mladej autorky na našu nedávnu históriu ale aj prítomnosť, sa chce stať naliehavým impulzom pre spoločenskú reflexiu.

Skutok sa stal je silným dokumentárnym odkazom, ktorý prinesie slovenským divákom aj nové a dôležité súvislosti a odhalenia. Film bude mať premiéru v septembri 2019 a jeho cieľom je nastoliť v celej spoločnosti diskusiu o tom, že skutok sa stal a celé je to trochu inak. Snímka vznikla v koprodukcii Leon productions, s.r.o., RTVS a Frame Films, s.r.o. Distribúciu filmu zabezpečuje Forum Film. Vývoj filmu, jeho produkciu a distribúciu podporili Audiovizuálny fond, Bratislavský samosprávny kraj a český Státní fond kinematografie.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex