ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Platinová platňa pre Richarda Müllera

vizual_AFF2010_resizeNedeľný festivalový večer na Art Film Feste 20. júna patrí koncertu Richarda Müllera na trenčianskom Mierovom námestí, kde vystúpi so svojou skupinou a špeciálnym hosťom Danom Bártom. Zároveň si Müller slávnostne prevezme platinovú platňu od vydavateľstva SONY Music, za mimoriadne úspešný predaj svojho nového albumu „Už“ na Slovensku i v Českej republike.

Richard_M._resizeUž počas nedávneho krstu albumu 24. mája, dosiahli čísla jeho predajnosti hranicu 6 tisíc kusov, čo stačilo na udelenie platinovej platne. Odvtedy sa počet predaných nosičov vyšplhal ešte vyššie a presiahol dvojnásobok.

Richard Müller považuje svoj posledný, 11 album za jeden z najlepších vzhľadom na doterajšiu tvorbu a potvrdzuje to aj záujem fanúšikov. V elektronickej forme ho vydal už 10. mája, fyzický predaj začal o sedem dní neskôr. Spoluprácu na albume zastrešoval producentský tím Peter Graus, Tomáš Zubák, Marián Kachút a Slavo Solovic, ktorí sa podieľali aj na tvorbe hudby. Šesť textov napísal Richard Müller, štyri pochádzajú od Vlada Krausza a jeden od Tomáša Zubáka. Na albume spolupracovala aj speváčka Tina. Autorkou obalu CD je výtvarníčka Denisa Bogdalíková.

Share/Save/Bookmark