ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Cena za film Pavla Barabáša Vábenie výšok

Barabascena resizeNa 23. ročníku najväčšieho poľského festivalu Horského filmu v Ladek-Zdroj udelila porota jednu z hlavných cien slovenskému filmu režiséra Pavla Barabáša Vábenie výšok /Addicted to Altitude/.

Ocenenie Best Film About Mountaineering odôvodnila porota nasledovne: "Použitím archívneho materiálu prepojeného s rozhovormi s účastníkmi Slovenského himalájskeho dobrodružstva, režisér Pavol Barabáš komplexne obsiahol tému pôsobenia Slovákov vo vysokých horách od ich počiatkov v 60tych rokoch, až po expedície svetovej úrovne v 70tych a 80tych rokoch minulého storočia. Spolu s hodnotnými historickými faktami, serióznymi, aj tými zábavnými, je to pocta legendárnemu vodcovi himalájskych expedícií - Ivanovi Gálfymu."

Film Vábenie výšok úspešne distribuovala v minulom roku Asociácia slovenských filmových klubov do kín a stal sa najnavštevovanejším dokumentárnym filmom za rok 2017. Po ocenení na Festivale horských filmov v Poprade, Hory a mesto v Bratislave, Medzinárodnom festivale horských filmov v Teplicích nad Metují si film vybrali i ďalšie zahraničné festivaly v Rakúsku, Slovinsku, Španielsku, Nemecku, ale i v Južnej Kórei.

Share/Save/Bookmark