ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Čiara prekročila hranicu 100 000 divákov

ciara0001Slovenský triler Čiara, ktorý sa do kín dostal 3. augusta, už videlo 110 242 platiacich divákov. Stotisícovú hranicu sa Čiare podarilo prekročiť hneď za prvý týždeň!

Triler z dielne producentky Wandy Adamík Hrycovej a režiséra Petra Bebjaka si od jeho uvedenia v kinách pozrelo viac než 110 000 divákov. Rekordné úspechy v návštevnosti zaznamenal už hneď po prvom uvádzacom dni, keď 16 423 platiacich divákov s prehľadom prekonalo doterajšie úvodné dni doposiaľ najúspešnejších slovenských filmov roka Únos i Všetko alebo nič.

Záujem zo strany divákov o film neutícha a veľké i menšie kiná film stále nasadzujú v rekordných počtoch predstavení. Režisér Peter Bebjak hovorí: „Priznám sa, že som nečakal, že z toho bude až taký boom, ale veľmi sa z toho tešíme. Našim prvotným cieľom bolo nakrútiť film, ktorý by bol nielen divácky úspešný, ale mal v sebe aj artovú stránku, aby zaujal diváka, ktorý si film pozrie v kine, ale oslovil aj festivaly.“ Po oboch stránkach to dopadlo úspešne: Čiara sa okrem priaznivých reakcií slovenských divákov teší aj uznaniu na medzinárodnom festivale v Karlových Varoch, kde si film vyslúžil cenu za réžiu.

Mimoriadne úspešný štart Čiary znamená obrovský míľnik aj pre slovenský film ako taký: 9. augusta bola prekročená méta milión ľudí, ktorí videli slovenské filmy počas jedného roka. Producentka Wanda Adamík Hrycová je z dosiahnutého úspechu nadšená, v odhadoch na celkový počet divákov, ktoré môže Čiara dosiahnuť, je však opatrná: „Nerada by som odhadovala konkrétne čísla, všetko, čo sa okolo tohto filmu deje tu nemá obdobu. Naše ambície sú však samozrejme čo najvyššie a budeme radi, keď bude z kina odchádzať čo najviac spokojných divákov,“ zdôrazňuje. Okrem záujmu Slovákov už film netrpezlivo očakávajú aj diváci v Česku. „Otázku, kedy bude film uvedený v Českej republike stále riešime s českým distribútorom a usilujeme sa v distribučnom kalendári nájsť čo najvhodnejší dátum. Predbežne to zatiaľ vyzerá na október, presné dátumy oznámime divákom už čoskoro,“ reaguje producentka .

Share/Save/Bookmark