ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Hotel Artemis (Veľká Británia/USA 2018)

Hotel-ArtemisHotel Artemis
Akčný triler, 93 minút
Scenár a réžia: Drew Pearce. Kamera: Jung-hoon Jung. Strih: Gardner Golud, Paul Zucker. Hudba: Cliff Martinez. Hrajú: Jodie Foster, Jeff Goldblum, Sterling K. Brown, Sofia Boutella, Dave Bautista, Charlie Day, Jenny Slate, Kenneth Choi, Zachary Quinto, Brian Tyree Henry, Mark Kubr, Ramses Jimenez, Nathan Davis Jr. a ďalší.
Slovenská premiéra: 26. júla 2018
Los Angeles, rok 2028. Krása trinásťposchodového hotela Artemis už dávno pominula. Jeho jeho múry však ukrývajú najmodernejšie zdravotnícke zariadenie, ktoré financuje obávaný gangster The Wolf King (Jeff Goldblum). Je určené výhradne pre bohatú klientelu podsvetia. Dobre utajenej nemocnici vládne už 22 rokov tvrdou rukou manažérka Jean Thomas (Jodie Foster), prezývaná Sestra. Vzhľadom na to, že jej „hosťami“ sú zločinci najťažšieho kalibru, jej pravidlá sú jednoduché – neurážať personál, žiadne zbrane a zákaz zabíjať ostatných pacientov. Keď sa urgentnom príjme objaví bankový lupič Sherman (Sterling K. Brown) so svojím ťažko zraneným bratom, Sestra netuší, že práve ubytovala obrovský problém. Bratia majú pri sebe po nevydarenej lúpeži zdanlivo nezaujímavý predmet. Ten má však hodnotu 18 miliónov dolárov, čo je pre zločineckú elitu príliš veľa dôvodov, prečo sa vykašľať na pravidlá. A navyše tá drobnosť bohužiaľ patrí samému Wolf Kingovi. V noci bude v Artemis poriadne rušno…
Foto: Magic Box Slovakia

Share/Save/Bookmark

Chata na predaj (ČR 2018)

Chata-na-prodejChata na prodej
Komédia, 77 minút
Scenár: Lucie Bokšteflová, Tomáš Pavlíček. Réžia: Tomáš Pavlíček. Kamera: Jan Baset Střížeský. Strih: Jana Vlčková. Hudba: Aleš Březina. Hrajú: Ivana Chýlková, David Vávra, Tereza Voříšková, Judit Bárdos, Jana Synková, Jan Kačer, Jan Strejcovský, Michael Pitthan, Václav Kopta, Zuzana Kronerová, Ester Geislerová a ďalší.
Slovenská premiéra: 26. júla 2018
Rodičia predávajú starú chatu, ktorú už veľmi nevyužívajú. Pred odovzdaním chaty novému majiteľovi sa však matka (Ivana Chýlková) rozhodne usporiadať poslednú poriadnu rodinnú stretávku. Zvyšok príbuzenstva však neprejavuje veľké nadšenie, ich stretnutia bývajú vždy psychicky náročné. Starý otec (Jan Kačer) je už duchom skôr neprítomný, otec (David Vávra) tieto akcie odmieta, syn (Jan Strejcovský) je skoro stále pripitý a ironicky glosuje svet okolo sebs vrátane rozpadajúceho sa vzťahu s priateľkou (Judit Bárdos). Stará mama (Jana Synková) je špecialistka na úprimné otázky, ktoré ostatných privádzajú prinajmenšom do rozpakov. Nevyrovnaná dcéra (Tereza Voříšková) na chatu privedie svojho úspešného nemeckého priateľa (Michael Pitthan), ktorý sa jediný na rodinný výlet teší, pretože nevie, do čoho ide. Nádej na idylický víkend na samote pri lese sa rýchlo skončí, ale naozajstné dobrodružstvo začne skoro ráno, keď rodina zistí, že sa niekam stratil starý otec. Stopy vedú do lesa… Trpká komédia o tom, čo všetko sa môže stať, keď sa cez víkend stretne svojrázna rodina na poslednej rozlúčke s chatou, je v podstate portrétom súčasnej českej rodiny a rodinných vzťahov. Okrem toho sa nostalgicky zaoberá aj fenoménom chatárčenia, ktoré bolo za čias socializmu únikom z reality normalizačnej spoločnosti.
Foto: CinemArt SK

Share/Save/Bookmark

Plán úteku 2 (USA 2018)

Plan-uteku-2Escape Plan 2: Hades
Akčný triler, 93 minút
Scenár: Miles Chapman. Réžia: Steven C. Miller. Kamera: Brandon Cox. Strih: Carsten Kurpanek, Vincent Tabaillon. Hudba: The Newton Brothers. Hrajú: Sylvester Stallone, Dave Bautista, Yiaoming Huang, Jesse Metcalfe, Curtis „50 Cent“ Jackson, Titus Welliver, Jaimes King, Wes Chatham, Ashley Cusato, Baylee Curran, Lydia Hull, Vincent Young, Shea Bucknerm Tyler Jon Olson a ďalší.
Slovenská premiéra: 26. júla 2018
Ray Breslin (Sylvester Stallone) je neustále na úteku – živí sa totiž testovaním nedostatkov zabezpečovacích systémov vo väzniciach. Uplynulo už niekoľko rokov, odkedy sa stal obeťou zrady a musel siahnuť až na dno svojich síl, aby unikol z neslávne známej presklenej Hrobky. Po tomto úspechu jeho prestíž ešte stúpla, získal množstvo nových zákaziek a teraz čelí novej veľkej výzve. Jeden z členov jeho tímu zmizol a ocitol sa v tajnom technologickom zariadení s príznačným názvom Hádes. Tajomná organizácia v ňom väzní unesené osoby, ktoré disponujú dôležitými informáciami nevyčísliteľnej hodnoty. Bohatí obchodníci, tajní agenti, politici i medzinárodne hľadaní zločinci – nikomu z nich sa zatiaľ nepodarilo dostať sa von. Jediná cesta pre Raya Breslina tak znovu vedie smerom dnu...
Foto: Forum Film


Share/Save/Bookmark

Redbad (Holandsko 2018)

RedbadRedbad
Historická dobrodružná dráma, 158 minút
Scenár: Alex van Galen. Réžia: Roel Reiné. Kamera: Roel Reiné. Strih: Radu Ion. Hudba: Trevor Morris. Hrajú: Gijs Naber, Jonathan Banks, Søren Malling, Lisa Smit, Renée Soutendijk, Derek de Lint, Huub Stapel, Loes Haverkort, Egbert Jan Weeber, Pieter Embrechts, Tina Haahr Planitzer a ďalší.
Slovenská premiéra: 26. júla 2018
V roku 700 po Kristovi je severná Európa rozdelená na dva odlišné svety – nad riekami sú Frízovia, Sasi a Dáni. Dolu pod riekami sa nachádzajú Frankovia, ktorí v tejto oblasti vládnu. Chcú však urobiť to, čo ani Rimania nikdy nedokázali – podmaniť si celú Európu nasadením novej zbrane, ktorou si podrobia všetkých neveriacich. Kresťanstvom. Snímka je historickou epopejou o vzostupe kresťanstva, ságach a starovekej legende menom Redbad. Nikto Redbadovi (Gijs Naber) nepovedal v čo má veriť: žiadny kráľ, žiadny kňaz ani samotné hviezdy, pretože jeho krajina je krajinou slobodných ľudí... Roel Reiné po úspešnom filme Admirál prináša ďalšie pôsobivé hrdinské dielo – tentoraz vyrozpráva príbeh o legende Redbadovi a boji proti prevratnému prúdu kresťanstva.
Foto: Continental film

Share/Save/Bookmark