ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Na Slovensku sa nakrúca hraný film pre deti

LetosBernardom2 resizePočas júla a augusta sa nakrúca celovečerný hraný film pre deti a ich rodičov s pracovným názvom Leto s Bernardom. Aktuálne je medzinárodný štáb v Handlovej, ďalej sa bude nakrúcať v Prievidzi, Trenčíne, Novej Dubnici, aj v Rakúsku na divokej vode; nakrúcanie sa začalo a aj sa skončí v Nemecku.

Režisérkou humorného príbehu o vážnych veciach a priateľstve je Slovenka žijúca v Nemecku Martina Saková, hlavnou producentkou slovensko-nemeckej koprodukcie je Katarína Krnáčová, ktorá stála aj za filmom Piata loď. Koproducentom za nemeckú stranu je Martin Kleinmichel zo spoločnosti Projector23. Premiéra filmu je naplánovaná na leto 2019. “Hrané filmy s detskými hrdinami určené priamo deťom majú na Slovensku aj v Čechách bohatú históriu, i keď sa ich v súčasnosti vyrába veľmi málo. Chceme nadviazať na túto tradíciu a priniesť film, ktorý dokáže pobaviť deti aj ich rodičov a zároveň hovoriť aj o vážnejších témach, ktoré sa dotýkajú nielen detských členov rodiny,” povedala producentka Katarína Krnáčová zo spoločnosti Silverart.

Film vzniká na základe pôvodného scenára, jeho autorkami sú režisérka Martina Saková a Silke Schulz. Režisérka je LetosBdernmardom resizeabsolventkou bratislavskej VŠMU, no dlhodobo žije v Nemecku, kde tvorí animované a dokumentárne filmy. Film Leto s Bernardom bude jej dlhometrážny hraný debut. Medzinárodný štáb tvoria filmári zo Slovenska, z Nemecka a Česka.  “Film nakrúcame v koprodukcii s partnermi z Nemecka a Čiech. Je to prirodzená voľba, kedže film napísali spoločne slovenská a nemecká autorka, príbeh pojednáva o rodinách žijúcich v dvoch krajinách, ktoré sú prepojené hlavným hrdinom a práve jemu sa podarí ich zblížiť. V štábe sa stretli tvorcovia zo Slovenska, Nemecka i Česka. Takisto máme i  medzinárodné herecké obsadenie zo všetkých troch spomínaných krajín. Mená našich hercov však zatiaľ nechceme prezrádzať. Kto bude prípravu nášho filmu pozorne sledovať, určite sa ich čoskoro dozvie,” doplnila Katarína Krnáčová.

Snímka bude určená deťom vo veku od 8 rokov a, samozrejme, ich rodičom a starým rodičom. Hlavnou postavou je jedenásťročný Jonáš, ktorý túži prežiť prázdniny s dedom Bernardom. Po rôznych peripetiách zažijú spolu búrlivé leto v znamení dobrodružstva a nevšedného priateľstva. Nakrúcanie sa začalo v polovici júla v okolí nemeckých jazier a tiež v Drážďanoch, na Slovensko sa približne 30-členný štáb presunul na konci júla a zdrží sa do konca augusta, ďalej bude nakrúcať v Rakúsku a záverečnú scénu sa opäť vráti nakrútiť do Nemecka k Baltickému moru, posledná klapka by mala padnúť 5. septembra tohto roku.   

Film s pracovným názvom Leto s Bernardom, ktorá vzniká v slovensko-nemeckej koprodukcii, finančne podporil Audiovizuálny fond, európsky fond Creative Europe - MEDIA a nemecký fond BKM, Kuratorium junger deutscher Film a DFFF. Slovenským koproducentom je RTVS. Film bude mať premiéru v lete 2019, uvedú ho v slovenských, českých a nemeckých kinách.  
    


        

            
      

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex