ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Bratia Lutherovci pokračujú v Kroku do tmy

Igonda Mokos resizeFilmový štáb tvorcov nového celovečerného filmu Krok do tmy na čele s režisérom Miloslavom Lutherom a kameramanom Igorom Lutherom pokračuje v nakrúcaní ďalšou etapou. Filmári sa po nakrúcaní v exteriéroch v okolí Jankovho vŕšku v obciach Omastiná a Uhrovské Podhradie presunuli do Bratislavy. Tu v lokáciách v centre i na okraji mesta vznikajú ďalšie obrazy dobovej celovečernej snímky.

Scenár filmu napísali Miloslav Luther a Marián Puobiš, ktorých viaže spolupráca na viacerých úspešných projektoch (Chodník cez Dunaj, Anjel milosrdenstva, Útek do Budína). Krok do tmy vznikol na motívy novely slovenského spisovateľa Alfonza Bednára Rozostavaný dom.

V ľúbostnej dráme z povojnového obdobia temných 50. rokov hrá celá plejáda slovenských a českých hereckých hviezd. V hlavnej úlohe lekára a bývalého partizánskeho veliteľa Martina Dubovského sa predstaví Marko Igonda, v úlohe jeho manželky Evy Monika Haasová a milenku Soňu stvárňuje česká herečka Kristýna Lišková-Boková (Polski film, Občiansky preukaz, Medvídek, Obsluhoval jsem anglického krále). Do ďalších postáv režisér obsadil Petra Nádašdiho, Miroslava Donutila, Attilu Mokoša, Mariána Geišberga, Adyho Hajdu, Alfréda Swana, Luciu Jaškovú.

Krok do tmy je  drámou o mileneckom vzťahu ženatého lekára a politickej agitátorky a utajovanej vášni, ktorá zasiahne  aj životy ich blízkych. Románový príbeh rozpráva o vzdore a slabosti pri hľadaní seba a svojho miesta v „nových časoch“. Aj keď je pohľadom do svedomia ľudí poznačených hrôzami vojny a zvrátenosťami päťdesiatych rokov, svojím posolstvom o vine a zodpovednosti smeruje do súčasnosti. „Ako pri každom dobovom filme, ktorý som nakrútil, budem aj teraz prostredníctvom minulosti hovoriť o súčasnosti, o vypätých ľudských vzťahoch a mravnosti,“ vyjadril sa k svojmu novému filmu Miloslav Luther.   

V portfóliu producenta Patrika Pašša ide o prvý hraný historický film ako majoritného producenta. Audiovizuálny fond prispel finančnými prostriedkami na rozvoj filmu i na jeho produkciu. Nakrúcanie potrvá celkovo 38 dní a premiéra je plánovaná začiatkom na jar budúceho roku.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex