ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Lucia Žitňanská otvorila VI. Minority Film Festival

MINORITY_vizual_2011Predpremiérou česko-nemecko-slovenskej animovanej filmovej drámy Alois Nebel, navrhnutej na nomináciu na Oscara v dvoch kategóriách, sa vo štvrtok 24. novembra v Trenčíne začal šiesty ročník prehliadky filmov o menšinách Minority Film Festival. V zaplnenej sále kina Cinemax v trenčianskom zábavnom a obchodnom centre Max ho oficiálne otvorila ministerka spravodlivosti Slovenskej republiky Lucia Žitňanská. Vo svojom príhovore zdôraznila význam diskusie, výmeny názorov ale aj tolerancie a schopnosti načúvať druhým pri posilňovaní a rozvoji demokracie.

Čítať celý článok...

Diskusia o menšinách za účasti vicepremiéra

MINORITY_vizual_2011V sobotu 26. novembra 2011 o 17.00 h sa v kine CINEMAX trenčianskeho zábavného a obchodného centra Max uskutoční v rámci VI. prehliadky filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL už piata diskusia za okrúhlym stolom, tentoraz na tému Česi a Slováci - od 28. októbra 1918 po dnešok. Účasť na diskusii potvrdil podpredseda vlády SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Rudolf Chmel.

Čítať celý článok...

Diskusia Česi a Slováci – od 28. októbra 1918 po dnešok

MINORITY_vizual_2011V sobotu 26. novembra 2011 o 17.00 h sa v kine CINEMAX trenčianskeho zábavného a obchodného centra Max uskutoční v rámci VI. prehliadky filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL diskusia za okrúhlym stolom na tému Česi a Slováci - od 28. októbra 1918 po dnešok. Účasť na diskusii potvrdil podpredseda vlády SR pre ľudské práva a národnostné menšiny RUDOLF CHMEL. Srdečne pozývame, vstup je - tak ako na všetky festivalové podujatia - pre verejnosť voľný - zdarma.

Čítať celý článok...

Lucia Žitňanská otvorí VI. Minority Film Festival

MINORITY_vizual_2011Šiesty ročník prehliadky filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL, ktorý spolu s Úradom vlády SR organizuje občianske združenie FILMPRESS.SK (prevádzkovateľ týchto internetových stránok), v Trenčíne vo štvrtok 24. novembra 2011 o 19.00 h slávnostne otvorí ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská.

Čítať celý článok...

Program VI. Minority Film Festivalu

MINORITY_vizual_2011Hlavnými organizátormi VI. Minority Film festivaluÚrad vlády Slovenskej republikyobčianske združenie Filmpress.sk, spoluorganizátormi Barok FilmFuria FilmContinental film. Partnermi prehliadky sú Trenčiansky samosprávny kraj, Trenčianske osvetové stredisko, Zábavno-obchodné centrum CineMax Trenčín, mesto Trenčianske Teplice a Kúpele Trenčianske Teplice. Festival sa realizuje s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd.
 

Čítať celý článok...

Predpremiéry, novinky a ocenené filmy na Minority Film Festivale

MINORITY_vizual_2011Trinásť hraných, dokumentárnych, celovečerných, strednometrážnych i krátkych filmov ponúkne divákom VI. prehliadka filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL, ktorá sa bude konať v dňoch 24. až 27. novembra 2011 v Trenčíne. Festival otvorí predstavenie nového českého filmu Alois Nebel a ukončí slovenská dráma Martina Šulíka Cigán.

Čítať celý článok...

MINORITY FILM FESTIVAL ožíva

MINORITY_vizual_2011Po štyroch rokoch obnovuje svoje aktivity prehliadka filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL. Jej šiesty ročník sa uskutoční v dňoch 24. - 27. novembra 2011 v multikine CINEMAX zábavno-obchodného centra MAX v meste Trenčín. Úrad vlády Slovenskej republiky si na jej realizáciu ako partnera vybral nás - občianske združenie Filmpress.sk. Na programe sú vernisáže výstav, koncerty, diskusie, besedy s tvorcami, ale predovšetkým filmové predstavenia, na ktoré majú diváci už tradične vstup voľný – zdarma. Ústrednou témou sú opäť spolunažívanie, tolerancia, kultúrna, názorová i sociálna diverzita, ale tentoraz sa prehliadka bližšie prizrie najmä českej menšine na Slovensku.

Čítať celý článok...

matures and boys sex