ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Krajcer, Stanke a Kronerová podporili festival inakosti

Záštitu nad Filmovým festivalom inakosti 2010 prevzal minister kultúry a cestovného ruchu Daniel Krajcer. Patrónkou festivalu je i naďalej herečka Zuzana Kronerová, ktorá podporila prehliadku filmov o živote gejov, lesieb, bisexuálov a transľudí aj vlani. Tento rok sa k nej pridal herec Richad Stanke. „„Dokonalosť robia detaily. Ako šaty človeka, tak aj náš život sa skladá z takýchto častí, detailov. Ak chceme túto dokonalosť v našom živote dosiahnuť, nechcime tieto špecifiká, rôznorodosti, a teda detaily, z neho vyradiť,“ vysvetlil herec, prečo prijal ponuku organizátorov stať sa ďalším patrónom festivalu.

Od 29. 9. do 5. 10. si môžu diváci na FFi v Bratislave pozrieť príbehy zo života homosexuálov z 22 krajín. Spolu 55 filmov sa dostane na plátna v štyroch kinosálach. Rovnako ako predošlý rok dve budú na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU na Svoradovej ulici. Premietať sa bude opäť aj v Palace Cinemas v Auparku a novinkou sú projekcie vo FK Nostalgia. Dramaturgia rozdelila filmy do štyroch sekcií Nové storočie, Zlatý fond, Teplé Česko-Slovensko a Latino Lovers. Bližšie informácie o filmoch možno nájsť www.ffi.sk. Permanentky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 5 EUR. Filmový festival inakosti 2010 zaradil do programu aj množstvo sprievodných akcií. Návštevníkov čakajú diskusie, výstavy a divadelné predstavenia.

Filmový festival inakosti je zameraný na prezentáciu európskej a svetovej kinematografie s tematikou sexuálnych menšín. Filmy uvedené na FFi zachytávajú život gejov, lesbických žien, bisexuálov a transsexuálov. Festival organizuje skupina dobrovoľníkov, ktorí považujú práve filmové médium a filmový festival za vhodný nástroj šírenia myšlienky otvorenej občianskej spoločnosti.

 

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex