ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Tvorca Simpsonovcov si zamiloval Slovensko

Fest Anca resizeTvorca Simpsonovcov si zamiloval slovenský festival animovaných filmov Fest Anča. Mike Reiss spoločne so svojou manželkou Denise bol minulý rok jedným z hlavných hostí žilinského festivalu, ktorý sa každoročne koná v júni. Je známy svojou výnimočnou atmosférou pravého letného festivalu, pretože okrem filmov ponúka vo svojom programe aj inšpiratívne workshopy, koncerty, diskusie, jednoducho kvalitný program pre všetky vekové kategórie.

Ako sme sa dozvedeli z videa, aj Mike Reiss si Fest Anču vychutnával naplno. Chodil do kina na filmy, na koncerty a zabával sa s návštevníkmi. „Zažil som tam najkrajšie chvíle môjho života.“ hovorí vo videu. „Prostredie je nádherné, ľudia sú milí, videl som najlepšie animované filmy v mojom živote a aj párty tam nikdy nekončí. Takže vás pozývam na tohtoročnú Fest Anču. Určite si to užijete.“

foto Juraj Starovecky 10 resizeMedzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča sa bude opäť konať v Žiline od 18. do 22. júna. Môžete na ňom stretnúť zaujímavých hostí z oblasti animovanej tvorby a vidieť stovky filmov, aké už nikde inde na Slovensku neuvidíte. Jedným z nich je aj rodinný celovečerák Chlapec a svet (The Boy and the World) režiséra Alêho Abreu.  Krásny, farebný, zábavný a dobrodružný. Tieto štyri slová najlepšie charakterizujú populárny brazílsky film. Rozpráva príbeh malého Cuca, ktorého závan vetra vezme na výlet naprieč celou Brazíliou. Spoznáva nových priateľov a úplne odlišný svet, než aký doposiaľ videl vo svojej rodnej dedine.

Premiéru bude mať aj film najviac oceňovaného a rešpektovaného režiséra hudobných videoklipov Michela Gondryho Je vysoký muž šťastný? (Is the Man Who Is Tall Happy?). Gondryho snímky majú v sebe veľkú dávku detskej hravosti a živosti. Jeho novinka je animovanou konverzáciou so známym lingvistom a politickým aktivistom Noamom Chomskym. Zaujímavé názory a postrehy striedajú spomienky na neobyčajný život človeka, ktorý sa vo svete stal pojmom. Zdalo by sa, že pôjde len o vážnu tému, no vďaka Gondryho kresleným vysvetlivkám, vtipnému francúzskemu prízvuku a originálnym otázkam to tak nie je.

Návštevníci si budú môcť na vlastnej koži vyskúšať, ako animovaný film vzniká, dozvedieť sa veľkú dávku informácií z jeho zákulisia alebo sa zúčastniť špeciálnej súťaže Animation Karaoke Battle, ktorej podstatou je čo najlepšie nadabovať náhodne vybraný animák. Fest Anča je jednoducho synonymom vynikajúceho festivalu.

Foto: Juraj Starovetský

Viac: www.festanca.sk

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex