ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Zoznam filmov tohtoročného festivalu v Cannes

Cannesaaktualitylogo resizeVčera zverejnili usporiadatelia Canneského filmového festivalu (Festival de Cannes - to je jeho oficiálny názov) zoznam filmov, ktoré sa budú uchádzať  tak o Zlatú palmu, ako aj o mnohé významné ceny tejto prestížnej súťaže. Uvádzame filmy v origináli, lebo ich názvy sa neustále menia, postupne však uverejníme aj slovenský preklad súťažných i mimosúťažných diel.

 Hlavná súťaž – celovečerné hrané filmy

Festival slávnostne otvorí

Asghar FARHADI

 

TODOS LO SABEN

 

2h10

 

 

Stéphane BRIZÉ

EN GUERRE

1h45

Matteo GARRONE
        

DOGMAN

2h

Jean-Luc GODARD
 

LE LIVRE D’IMAGE

1h30

Ryusuke HAMAGUCHI

NETEMO SAMETEMO (ASAKO I & II)

1h59

Christophe HONORÉ

PLAIRE AIMER ET COURIR VITE

2h12

Eva HUSSON

LES FILLES DU SOLEIL 

2h

JIA Zhang-Ke

ASH IS PUREST WHITE

2h30

KORE-EDA Hirokazu

SHOPLIFTERS

2h01

Nadine LABAKI

CAPHARNAÜM

2h30

LEE Chang-Dong

BUH-NING

2h28

Spike LEE

BLACKKKLANSMAN

2h08

David Robert MITCHELL

UNDER THE SILVER LAKE

2h20


Jafar PANAHI

THREE FACES

1h24

Pawel PAWLIKOWSKI

ZIMNA WOJNA

1h25

Alice ROHRWACHER

 LAZZARO FELICE

2h10

Kirill SEREBRENNIKOV

LETO

(L’ÉTÉ)

2h

A.B SHAWKY

YOMEDDINE

1er film  -  1h37

 

Istý pohľad (Un certain regard)

Ali ABBASI

1h41

Meryem BENM’BAREK

1er film - 1h30

Andréa BESCOND

Eric METAYER

1er film - 1h43

BI Gan

1h50

Nandita DAS

1h50

Antoine DESROSIÈRES

1h38

Lukas DHONT

1er film - 1h40

Vanessa FILHO

1er film - 2h

Valeria GOLINO

2h

Gaya JIJI

1er film - 1h36

Wanuri KAHIU

1h22

Etienne KALLOS

1er film - 1h42

Ulrich KÖHLER

2h

Luis ORTEGA

2h06

Adilkhan YERZHANOV

1h39

 

Filmy uvedené mimo súťaže

Ron HOWARD

SOLO: A STAR WARS STORY 

2h15

Gilles LELLOUCHE

LE GRAND BAIN 

 

 

Nočné projekcie

Joe PENNA

ARCTIC 

1h50

YOON Jong-Bin

GONGJAK 

2h27

 

Osobitné projekcie

Aditya ASSARAT
Wisit SASANATIENG
Chulayarnon SRIPHOL
Apichatpong WEERASETHAKUL

10 YEARS IN THAILAND 

1h32

Nicolas CHAMPEAUX
Gilles PORTE

THE STATE AGAINST MANDELA AND THE OTHERS 

1h45

Carlo DIEGUES

O GRANDE CIRCO MÍSTICO

(LE GRAND CIRQUE MYSTIQUE)

1h34

Romain GOUPIL

LA TRAVERSÉE 

2h21

Michel TOESCA

À TOUS VENTS 

1h40

WANG Bing

LES ÂMES MORTES 

8h15

Wim WENDERS

POPE FRANCIS – A MAN OF HIS WORD

(LE PAPE FRANÇOIS – UN HOMME DE PAROLE)

1h36

 

 

 Krátkometrážne filmy 

Oren GERNER

GABRIEL

France

15'

Raymund Ribay GUTIERREZ

JUDGEMENT

Philippines

15’

Celine HELD
Logan GEORGE

CAROLINE

États-Unis

12’

Saeed JAFARIAN

TARIKI
(Ombre)

Iran

14’

Marta PAJEK

III
film d'animation

Pologne

12’

Masahiko SATO, Genki KAWAMURA, Yutaro SEKI, Masayuki TOYOTA,
Kentaro HIRASE

DUALITY

Japon

14’

WEI Shujun

ON THE BORDER

Chine

15'

Charles Williams

TOUTES CES CRÉATURES

Australie

13’

 


Cinéfondation

 

Ori AHARON

DOLFIN MEGUMI

    Steve Tisch School of Film & Television,
Tel Aviv University
Israël

28’

Zhannat ALSHANOVA

END OF SEASON

The London Film School
Royaume-Uni

23’

Louise AUBERTIN, Éloïse GIRARD, Marine MENEYROL, Jonas RITTER, Loucas RONGEART, Amandine THOMOUX

SAILOR'S DELIGHT

ESMA
France

6’


Lucia BULGHERONI

INANIMATE

NFTS
Royaume-Uni

8’

Diego CÉSPEDES

EL VERANO DEL LEÓN ELÉCTRICO 

Universidad de Chile - ICEI
Chili

22’

Jamie DACK

PALM TREES AND POWER LINES 

NYU Tisch School of the Arts
États-Unis

15’

DI Shen 

DONG WU XIONG MENG

Shanghai Theater Academy 
Chine

31’

Laura GARCIA
 

FRAGMENT DE DRAME

La Fémis
France

24’

Constanza GATTI

CINCO MINUTOS AFUERA

Universidad del Cine (FUC)
Argentine

10’

Ariel GUTIÉRREZ

LOS TIEMPOS DE HÉCTOR

CCC
Mexique

29’

Eryk LENARTOWICZ

DOTS

AFTRS
Australie

23’

Marta MAGNUSKA

INNY

PWSFTviT
Pologne

5’

Georgiana MOLDOVEANU

ALBASTRU SI ROSU, IN PROPORTII EGALE

UNATC I.L. CARAGIALE
Roumanie

21’

Pier Lorenzo PISANO

COSÌ IN TERRA 

Centro Sperimentale di Cinematografia
Italie

13’

Igor POPLAUHIN

KALENDAR
 

Moscow School of New Cinema
Russie

28’

Arian VAZIRDAFTARI

MESLE BACHE ADAM

Tehran University of Dramatic Arts 
Iran

20’

Andrew ZOX

I AM MY OWN MOTHER 

San Francisco State University
États-Unis

23’

 

 

 

Share/Save/Bookmark