ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Cannes 2010 – doplnený program

Cannes-logoCanneský festival (Festival de Cannes) sa tohto roku usporiada už po šesťdesiaty tretí raz, a to v dňoch od 12. do 23. mája. Zoznam filmov sme už na našej stránke uverejnili, ale nebolo by to Cannes keby sa aj v poslednej chvíli niečo nemenilo. Tradične je tomu tak aj tohto roku. Teda nebude to, ako sa pôvodne predpokladalo, 16 filmov, ale 18 snímok bude súťažiť o Zlatú palmu a iné ceny.

Hlavnú súťaž, teda celovečerné hrané filmy, doplnia ešte dva filmy. Bude to film Rizhao Chongqing od čínskeho režiséra Wang Xiaoshuaiho a snímka maďarského režiséra Kornéla Mundruczoá Tender son – the Frankenstein Projekt (A Frankenstein terv).

Sekciu Certain regard (Istý pohľad) obohatia tiež dva filmy - Carancho argentínskeho režiséra Pabla Trapera a čínska snímka režiséra Jia Zhang Keho I Whis I Knew.

Mimo súťaže sa predstaví rumunský režisér Andrei Ujica filmom Autobiographie de Nicolae Ceausescu, čo hádam jediné nepotrebuje vysvetľovať, čo bude jeho témou. A takisto sa mimo súťaže zaradila snímka francúzskeho režiséra Oliviera Assayasa Carlos.

Kristin_Scott_Thomas_2_resizeMimoriadnu projekciu bude mať americký film Lucy Walkerovej Countdown to zero. Brazílsky režisér Carlos Diegues dal dohromady 5 krátkomertážnych filmov svojich kolegov (Manaira Carneiro, Wagner Novais, Rodrigo Felha, Cacau Amaral, Luciano Vidigal, Cadu Barcelos, Luciana Bezerra) pod názvom 5 x Favela a takisto bude mať osobitnú projekciu.

Festival 12. mája slávnostne otvorí film Ridleyho Scotta Robin Hood v ktorom si hlavnú úlohu zahral Russell Crove. Slávnostnú ceremóniu otváracieho večera bude uvádzať známa a populárna herečka Kristin Scott Thomasová.

 

P.S. Zmeny sme doplnili aj do pôvodného zoznamu.

Share/Save/Bookmark
matures and boys sex