ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Zoznam súťažných filmov uvedených v Cannes

Cannes2017logo resizeDnes (13. apríla 2017) udeverejnili v Cannes zoznam filmov, ktoré sa premietnu v Hlavnej súťaži, teda celovečerné hrané filmy, v súťaži Un certain regard (Istý pohľad) a takisto zoznam snímok, ktoré sa uvedú mimo súťaže. Názvy filmov neprekladáme a prinášame kompletný zoznam. Ako býva už zvykom (stáva sa to vždy) zoznam sa buď doplní, ale opraví, väčšinou však filmy pribudnú a neubudnú.

Arnaud DESPLECHIN      LES FANTÔMES D’ISMAËL (mimosúťažný film festival slávnostne otvorí)   1h50

Súťaž celovečerných hraných filmov

Fatih AKIN  AUS DEM NICHTS    1h40
Noah BAUMBACH  THE MEYEROWITZ STORIES    1h50
BONG Joon-Ho  OKJA    2h
Robin CAMPILLO  120 BATTEMENTS PAR MINUTE  2h15
Sofia COPPOLA  THE BEGUILED    1h31
Jacques DOILLON  RODIN    1h59
Michael HANEKE  HAPPY END    1h50
Todd HAYNES  WONDERSTRUCK    2h
Michel HAZANAVICIUS  LE REDOUTABLE    1h42
HONG Sangsoo  GEU-HU    1h32
Naomi KAWASE  HIKARI (VERS LA LUMIERE)    1h41
Yorgos LANTHIMOS  THE KILLING OF A SACRED DEER  (MISE A MORT DU CERF SACRÉ)    1h49
Sergei LOZNITSA  A GENTLE CREATURE (UNE FEMME DOUCE)    2h22
Kornél MUNDRUCZÓ  JUPITER’S MOON    1h40
François OZON  L’AMANT DOUBLE    1h50
Lynne RAMSAY  YOU WERE NEVER REALLY HERE    1h35
Benny SAFDIE, Josh SAFDIE GOOD TIME    1h39
Andrey ZVYAGINTSEV  NELYUBOV    2h08

Un Certain Regard  /Istý pohľad)
Mathieu AMALRIC   BARBARA (suťaž slávnostne otvorí)    2h

Cecilia ATAN Valeria PIVATO  LA NOVIA DEL DESIERTO (LA FIANCÉE DU DESERT)    1er film (debut) - 1h25
Kantemir BALAGOV  TESNOTA (ÉTROITESSE)    1er film (debut) - 1h58
Kaouther BEN HANIA  AALA KAF IFRIT (LA BELLE ET LA MEUTE)    1h35
Laurent CANTET  L’ATELIER    1h54
Sergio CASTELLITTO  FORTUNATA    1h43
Michel FRANCO  LAS HIJAS DE ABRIL (LES FILLES D’AVRIL)    1h33
Valeska GRISEBACH  WESTERN    1h40
Stephan KOMANDAREV  POSOKI (DIRECTIONS)    1h43
György KRISTOF  OUT  1er film (debut) - 1h23
KUROSAWA Kiyoshi    SANPO SURU SHINRYAKUSHA    2h09
Karim MOUSSAOUI    EN ATTENDANT LES HIRONDELLES    1er film (debut) - 1h55
Mohammad RASOULOF  LERD    2h
Léonor SERRAILLE  JEUNE FEMME 1er film (debut)- 1h37
Taylor SHERIDAN    WIND RIVER  1er film (debut) - 1h51
Annarita ZAMBRANO    APRES LA GUERRE  1er film (debut) - 1h33

Mimosúťažné filmy
MIIKE Takashi  MUGEN NON JUNIN    2h20
John Cameron MITCHELL  HOW TO TALK TO GIRLS AT PARTIES    1h42
Agnes VARDA JR  VISAGES, VILLAGES    1h30

Nočné projekcie
Jean-Stéphane SAUVAIRE  PRAYER BEFORE DAWN    2h
BYUN Sung-Hyun  BULHANDANG    1h57
JUNG Byung-Gil  AK-NYEO    2h23

Osobitné premietanie
Bonni COHEN, Jon SHENK  AN INCONVENIENT SEQUEL    1h40
Raymond DEPARDON  12 JOURS    1h30
Anahita GHAZVINIZADEH  THEY  1er film (debut) - 1h20
HONG Sangsoo  KEUL-LE-EO-UI KA-ME-LA    1h39
Eugene JARECKI  PROMISED LAND    2h
Claude LANZMANN  NAPALM       1h40
Jude RATMAN  DEMONS IN PARADISE    1er film (debut)- 1h32
Vanessa REDGRAVE  SEA SORROW    1h14

Virtuálna realita (inštalovanie)
Alejandro G. INÁRRITU  CARNE Y ARENA    

Udalosti 70. výročia
Jane CAMPION, Ariel KLEIMAN  TOP OF LAKE: CHINA GIRL  
Abbas KIAROSTAMI  24 FRAMES 
David LYNC    TWIN PEAKS    
Kristen STEWART  COME SWIM   

Share/Save/Bookmark