ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Isabella Rossellini povedie porotu Berlinale 2011

isabellarosselliniNielen domáce festivaly si konkurujú a v čase konania jedného druhý uvoľňuje atraktívne informácie. Len zopár dní pred začiatkom 67. MFF v Benátkach oznámili usporiadatelia budúcoročného 61. berínskeho medzinárodného filmového festivalu, že sa im na post predsedníčky hlavnej poroty podarilo získať filmovú hviezdu Isabellu Rossellini.

 

“Je úžasné, že Isabella bude prezidentkou jury Berlinale 2011,” vyhlásil riaditeľ festivalu Dieter Kosslick, “Je mnohostrannou tvorivou filmovou umelkyňou s bohatými skúsenosťami s európskou, americkou a medzinárodnou kinematografiou.”

 

Dcéra herečky Ingrid Bergmanovej a režiséra Roberta Rosselliniho začínala ako módna návrhárka a novinárka. Ako herečka debutovala po matkinom boku roku 1976 vo filme Vincente Minelliho A Matter Of Time, no dnes okrem hrania pôsobí aj ako producentka a režisérka.

 

Berlínsky festival prvý raz navštívila roku 1994 v rámci delegácie k súťažnému filmu Petra Weira Bez strachu. V roku 2006 na Berlinale predstavila film režiséra Guya Maddina My Dad is 100 Years Old o Robertovi Rossellinim, v ktorom účinkovala. Rok nato sa do Berlína vrátila so snímkou toho istého tvorcu Brand Upon the Brain! Zúčastnila sa aj Berlinale 2008, so sériou krátkych filmov vo vlastnej réžii Green Porno.

 

V lete tohto roku účinkovala vo filmovej adaptácii komiksu Marjane Satrapi Chicken with Plums, ktorú nakrúcali v berlínskych filmových štúdiách Babelsberg.

 

A, pretože Benátkami sme začali, tak nimi aj skončime: benátsky festival uvádza jej najčerstvejší film La solitudine dei numeri primi v réžii Saveria Constanza.

Share/Save/Bookmark