ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Jerzy Skolimowski je v hlavnej benátskej súťaži

benlogo_3Usporiadatelia 67. medzinárodného filmového festivalu, ktorý sa bude konať v dňoch 1. – 11. septembra 2010 v Benátkach, oznámili, že do programu na poslednú chvíľu zaradili osemdesiaty štvrtý film – a osemdesiatu svetovú premiéru. Do súťaže hlavnej festivalovej prehliadky pribudla práve dokončená dráma poľského režiséra Jerzyho Skolimowského Essential Killing s hercami Vincentom Gallom a Emmanuelle Seigner v hlavných úlohách.

Autormi scenára sú režisér a Ewa Piaskowska, na vzniku snímky sa koprodukčne podieľali Poľsko, Írsko, Nórsko a Maďarsko. Jerzy Skolimowski sa v minulosti trikrát zúčastnil na benátskej Mostre so svojimi filmami. Za drámu The Lightship (Majáková loď) v roku 1985 získal Osobitnú cenu poroty a v roku 2001 na benátskom festivale sám pôsobil ako člen medzinárodnej poroty.Essential_Killing_Custom

Essential Killing je vojnový thriller s minimom dialógov o Afgáncovi, zajatom americkými silami v Kábule, ktorého deportovali na výsluch do nemenovanej európskej krajiny. Pri pokuse o útek sa dostane do preňho neznámej a cudzej studenej krajiny plnej lesov, v ktorej musí bojovať o prežitie.

Foto: Mostra

Share/Save/Bookmark