ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Cinematik bude mať bohatý program

Cinematiklogo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany tento rok čaká jubilejný 15. ročník. Aj napriek neľahkým okolnostiam sa organizátori rozhodli ísť do jeho príprav s plným odhodlaním - bez zmien vo formáte, s maximálnym možným počtom skvelých filmov a sekcií, ale tiež s obvyklou dvojicou súťaží Meeting Point Europe a Cinematik.doc.

Čítať celý článok...

Fest Anča 2020 prinesie nové začiatky

FestAnca2020logo resizeMedzinárodný festival animácie Fest Anča prináša tento rok už po 13. raz výber toho najlepšieho z domácej a zahraničnej animovanej tvorby. Za svoj tematický fokus si tento rok organizátori vybrali mimoriadne aktuálnu tému Deň po.

Čítať celý článok...

Filmy sekcie Cinéfondation 2020

Cinefondatonlogo resizePo filmoch oficiálnej sekcie, krátkometrážnych snímkoch a Marché du film online prinášame z Festivalu v Cannes aj zoznam filmov uvedených súťaži Cinéfondation. Pozrite si zoznam vybratých filmov.

Čítať celý článok...

Filmy přehlídky Tady Vary vidělo 36 645 diváků

TadyVarýlogo resizeVe dnech 3.-11. července 2020 proběhla v šestadevadesáti kinech po celé republice unikátní přehlídka Tady Vary ve vašem kině, kterou připravil organizační tým MFF Karlovy Vary.  Tvořilo ji 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festivalový ročník. Celkově zhlédlo filmy přehlídky 36 645 diváků.

Čítať celý článok...

54 ½ MFF Karlovy Vary – v listopadu

TadyVarýlogo resizePřestože se řádný 55. ročník Mezinárodního  filmového festivalu Karlovy Vary uskuteční až v roce 2021, příznivci největší filmové události v České republice se mohou těšit, jak na léto, tak na letošní podzim.

Čítať celý článok...

Přehlídka Tady Vary ve vašem kině

TadyVarýlogo resizeVe dnech 3.-11. července 2020 bude v bezmála stovce (96) českých kin promítnuto 16 filmů v rámci unikátní přehlídky Tady Vary ve vašem kině, kterou připravil organizační tým MFF Karlovy Vary.

Čítať celý článok...

Marché du film v Cannes sa začína 22. júna

Cannesaktualitylogo resizeV pondelok 22. júna sa začína v Cannes online Marché du film (Filmový trh), ktorý potrvá do 26. júna. Prinášame niekoľko programov, ktoré  budú jeho súčasťou a bude možné ich sledovať na oficiálnej stránke Facebooku. Počas filmového trhu premietnu 2300 dlhometrážnych filmov v 60 pavilónoch na 1200 projekciách.

Čítať celý článok...

Cinevitaj a filmy Federica Felliniho

Cinevitajlogo resizePravidelnou súčasťou festivalu talianskej kultúry Dolce Vitaj je aj filmová prehliadka Cinevitaj. Tohto roku má tri línie; ponúka výnimočné dokumenty o talianskom dizajne a architektúre, úspešné komédie na aktuálne spoločenské témy a nadväzuje na sté výročie narodenia režiséra Federica Felliniho.

Čítať celý článok...

Vedenie Cannes oznámilo výber pre festivaly

Aktualitylogo resizeV stretu (3.júna), tak ako sme už infomovali, oznámilo vedenie Festivalu v Cannes (Festival de Cannes), prezident  Pierre Lescure a umelecký riaditeľ Thierry Frémaux,  výber filmov 73. medzinárodného filmového festivalu Cannes, tak ako zvyčajne v UGC Normandie v Paríži.

Čítať celý článok...

matures and boys sex