ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Lucia to vie!

Hodnotenie filmu podľa čitateľov
_DSC1050 Ocenenie za najlepšie fotografické portréty hviezd tohtoročného benátskeho filmového festivalu si v milánskom Palazzo del Ghiaccio prevzala talianska fotografka slovenského pôvodu LUCIA GARDIN.

Odborná porota už po šiesty raz oceňovala výsledky práce fotografov, akreditovaných na benátskom filmovom festivale. Cenu The Venice Movie Star Photography Award založil v roku 2004 Angelo Quarti, psychológ, špecializovaný na komunikáciu a médiá, niekdajší člen tlačového strediska benátskeho festivalu, koordinátor akreditovaných novinárov. S cieľom predĺžiť krátky život festivalových fotografií a zdôrazniť majstrovstvo ich autorov.

Osemčlennú porotu tohto roku viedol svetoznámy americký fotograf Douglas Kirkland, zasadali v nej aj talianske hviezdy Maria Grazia Cucinotta, Isabella Ferrari a Riccardo Scamarcio.

Lucia Gardin získala prvé aj druhé miesto v najprestížnejšej kategórii portrétov. Na druhej priečke skončil jej portrét hudobného skladateľa Ennia Morriconeho. Nasnímala ho v tanečnej sále hotela Des Bains. Víťazným sa stal dvojportrét Margareth Madè a Francesca Sciannu - protagonistov súťažného talianskeho filmu režiséra Giuseppe Tornatoreho Baarìa. Víťazný záber vznikol na terase hotela Excelsior.

2V8Y6890

2V8Y6997

Sympatická Lucia v minulosti spolupracovala s festivalom Art Film v Trenčianskych Tepliciach, na pôde ktorého sa uskutočnila aj výstava jej diel. Jej obrázky z festivalov v Benátkach či Berlíne poznáme i zo stránok viacerých slovenských periodík, najmä Slovenky. Ostatné dva roky úzko spolupracuje s redakciou slovenskej edície magazínu Playboy, pre ktorú tohto roku vytvorila exkluzívne portréty všetkých víťazov hlavných cien 66. medzinárodného filmového festivalu v Benátkach.


Brava!

Foto: Lucia Gardin


Share/Save/Bookmark