ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Zoznam súťažných filmov na 11. MFF Bratislava

Hodnotenie filmu podľa čitateľov

Competition - Súťaže (27.11.- 3.12. 2009)



Logo_MFF_resizeFeatures - Súťaž hraných filmov
7 Minutes in Heaven Omri Givon (Israel/Hungary/France, 94’)
A Place of One’s Own Lou Yi-an (HK/Taiwan, 118’)
Eastern Plays Kamen Kalev (Bulgaria, 83’)
Foxes Mira Fornayovà (Slovakia/Czech Republic/Ireland, 90’)
Ilusiones ópticas Cristian Jiménez (Chile/France, 102’)
Norteado Rigoberto Pérezcano (Mexico, 93’)
Nothing Personal Mathias Gokalp (France, 90’)
Orada Hakkı Kurtuluş & Melik Saraçoğlu (Turkey/France, 93’)
Rwanda, The Day God Went Away Philippe van Leeuw (Belgium, 100’)
Tale in the Darkness Nikolai Khomeriki (Russia, 72’)
Transmission Roland Vranik (Hungary, 90’)
Whisper with the Wind Shahram Alidi (Iran, 77’)

Docs – Súťaž dokumentárnych filmov

Agrarian Utopia Uruphong Raksasad (Thailand, 120’)
Bassidji Mehran Tamadon (Iran/France, 114’)
Commissariat Ilan Klipper & Virgil Vernier (France, 82’)
Constantin and Elena Andrei Dascalescu (Romania, 102’)
L’encerclement Richard Brouillette (Canada, 160’)
Henri-Georges Clouzot’s Inferno Serge Bromberg & Roxana Medrea (France, 94’)
Lo Specchio (The Mirror) David Christensen (Italy/Canada, 85’)
Petition Zhao Liang (China/France, 123’)
Videocracy Erik Gandini (Sweden, 85’)
Um lugar ao sol (High Rise) Gabriel Mascaro (Brazil, 71’)
The Windmill Movie Alexander Olch (USA, 82’)
The Worst Company in the World Regev Contes (Israel, 50’)

Shorts – Súťaž krátkych filmov
Caviar Razvan Savescu (Romania, 18’)
Di me que yo Mateo Gil (Spain, 15’)
Dirty Bitch Sun Koh (Singapore, 14’)
Granica Eni Brandner (Austria, 6’)
Mujer Atrapada en Habitacion con tormenta Ianis Guerrero (Mexico, 11’)
Reunion Antolin Prieto (Peru, 21’)
Robutanje Koruze (Stealing the Corn) Martin Turk (Slovenia, 11’)
Rita Fabio Grassadoni & Antonio Piazza (Italy, 17’)
Tourist Mateusz Subieta (Poland, 9’)
Tulum (Party) Dalibor Dalanic (Croatia, 15’)
Un homme à la mer (A Man Overboard) Fabien Gorgeart (France, 26’)
Yellow Belly End Philip Bacon (UK, 9’)


PANORAMA

Golden – Zlatá Panoráma

Capitalism: a Love Story Michael Moore (USA, 120‘)
City of Life and Death Lu Chuan (China, 133’)
Cracks Jordan Scott (UK, 104’)
Five Minutes of Heaven Oliver Hirschbiegel (UK, 90’)
Fish Tank Andrea Arnold (UK, 124’)
La Nana Sebastian Silva (Chile, 95’)
Last Days of Emma Blank Alex van Warmerdam (Netherlands, 90‘)
Persecution Patrice Chéreau (France, 100’)
Serious Man (A) Joel & Ethan Coen (USA, 104‘)
Soul Kitchen Fatih Akin (Germany, 98‘)
Tales from the Golden Age Cristian Mungiu dir. (Romania, 138’)
Un Prophète Jacques Audiard (France, 155’)

Cutting Edge – Proti prúdu

Altiplano J. Woodworth & P. Brosens (Belgium, 110’)
Between Two Worlds Vimukthi Jayasundara (Sri Lanka, 80’)
Doku – short docs from Kurdistan Collective (France/Irak, 60’)
Go Get Some Rosemary Josh & Benny Safdie (USA, 100’)
Huacho Alejandro Fernández Almendras (Chile, 90’)
Irène Alain Cavalier (France, 85’)
Lourdes Jessica Hausner (Autriche, 99’)
Police, adjective Corneliu Porumboiu (Romania, 115’)
Six / Don’t Step out of the House G. Giovanetti & C. Zencirci (Japan, 29’) / Jo Sung-Hee (Korea, 43’)
The Exploding Girl Bradley Rust Gray (USA, 79’)
Visitors - Jeonju Digital Project 2009 Hong Sang-soo, Naomi Kawase, Liav Diaz (South Korea, 100’)
West of Pluto Henri Bernadet & Myriam Verreault (Canada, 95’)

Special – Panoráma špeciál
9 to 5 - Days in Porn Jens Hoffman (Germany, 95’)
Accident Soi Cheang (Hong Kong, 89’)
Azyl Collective (International, 120’)
Black Dynamite Scott Sanders (USA, 90’)
Five Hours from Paris Leon Prudovsky (Israel, 90’)
Gonzales - In the Corner Laure Flammarion (France, 52’)
Luck by Chance Zoya Akhtar (India, 156’)
Patti Smith, Dream of Life Steven Sebring (USA, 109’)
Stop Making Sense Jonathan Demme (USA, 88’)
The Misfortunates Felix van Groeningen (Belgium, 108’)
T.M.A. Juraj Herz (Czech Republic, 90’)
Young Victoria Jean-Marc Vallée (UK, 100’)


FOCUS


So Much Brazil – Toto je Brazília

A via lactea (Milky Way) Lina Chamie (Brazil, 86’)
Because We were born Jean-Pierre Duret & Andréa Santana (France, 90’)
Beyond Ipanema Guto Barra & Béco Dranoff (USA/Brazil, 88’)
Birdwatchers Mario Bechis (Italy/Brazil, 104’)
Crime delicado (A Delicate Crime) Beto Brant (Brazil, 87’)
Insolacao (Sunstroke) Felipe Hirsch & Daniela Thomas (Brazil, 100’)
Jean Charles Henrique Goldman (UK/Brazil, 93’)
Juizo Maria Augusta Ramos (Brazil, 90’)
Maria Bethania, Music is Perfume George Gachot (Switzerland, 82’)
Praça Saens Peña Vinicius Reis (Brazil, 100’)
Sou feia mas tô na moda (I’m ugly but trendy) Denise Garcia (Brazil, 61’ )
Viajo porque preciso, volto porque te amo Karim Ainouz & Marcelo Gomes (Brazil, 71’)

Matter of Taste – Otázka chuti

Bananas! Frederik Gertten (Sweden, 88’) + 1 short
Biutiful cauntri Esmeralda Calabria & Andrea D’Ambrosio (Italy, 83’) + 1 short
Cooking History Peter Kerekes (Slovakia, 88’) + 1 short
Durs à cuire (Well Done) Guillaume Sylvestre (Canada, 90’) + 1 short
Eternal Mash Catherin van Campen (Netherlands, 53’) + 1 short
Food Design Martin Hablesreiter & Sonja Stummerer (Austria, 52’) + 1 short
Matter of Size (A) Erez Tadmor (Israel, 92’)
Milkbar Terese Mörnvik & Ewa Einhorn (Sweden/Poland, 50’) + 1 short
Our Daily Bread Nikolaus Geyrhalter (Austria, 92’)
Oxhide 2 Liu Jia Yin (China, 130‘)
The Gleaners and I Agnes Varda (France, 82‘) + 1 short
The Lie of the Land Molly Dineen (UK, 90’)

Profiles - Profily
Hiam Abbass
Amreeka Cherien Dabis (USA, 96’)
Everyday is a Holiday Dima El-Horr (Lebanon, 87’)
Red Satin Raja Amari (Tunisia, 100’)
The Visitor Tom McCarthy (USA, 100’)

Jonathan Nossiter

Mondovino (France, 135’)
Resident Alien (USA, 85’)
Signs & Wonders (France, 91’)
Sunday (France, 105’)

Karen Shakhnazarov

The City Zero (USSR, 100’)
Courier (USSR, 88’)
The Day of the Full Moon (Russia, 93’)
Palata N°6 (Russia, 83’)

Share/Save/Bookmark